Winbuntu 2020.12 [x86 - x64] Multilanguage-Türkçe

Başlatan Forjest, 20 Şubat 2020 - 04:32:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Forjest

Kişisel,günlük işler veya bireysel,Windows'tan,Linux'e geçişte kolaylık sağlaması düşüncesiyle tarafımdan hazırlanan görsel linux işletimi.
Winbuntu 2020.12 Multilanguage / Türkçe
Kernel: 5.9.15 Xanmod Stabil released

Hakkında
Eklenen uygulamalar: Opera,Zoom,Spotify,WPSOffice2019,Vokoscreen,Vlc Player,Ses video kodek bileşenleri,Win10iconvetemapaketleri sisteme direkt entegre edilmiştir. Bireysel,öğrenciler,ev kullanıcıları için çok ideal bir sistemdir bakım onarım gerekmez virüsler çalışmaz!
Balena Etcher iso image writer,GrubCustomizer,Gufw Firewall,CompizFusion with Emerald windows decorator vs. özelleştirmelerle yeni çalışmam sizlerle.

Optimizasyonlar:
Başlangıçta çalışan update,raporlama vb. servisler kapatıldı,SSD Disk sağlığı tanımlaması yapıldı.Hızlı atak ve seri bir sistem.

Yazdırma boot işlemleri:
Rufus,Balenaetcher,Aioboot ventoy boot kullanabilirsiniz.

Downloadlink
https://sourceforge.net/projects/winbuntu2020/files/Winbuntu2020-12-amd64

Sistem Gereksinimleri:
işlemci: Dualcore+,pentium 64 bit  uyumlu işlemci
Ram: 1 Gb veya üzeri
Harddisk: 25 GB ve üzeri alan
Ekran kartı: 256 mb ve üzeri grafik görüntüleyicisi
Kurulum için: Dvd disk writer,usbdisk portu vs. (Boot yöntemi)

Winbuntu 2020.12 32 Bit (i386)  Multilanguage-Türkçe

Linux işletim sistemidir. Taban:  ubuntu Masaüstü: xfce Destek: Uefi legacy + Live çalışma özelliği (kurmadan)

Kullanım alanları: Günlük iş ofis ve eğitim işlemleri kullanımı için çok uygun bir sistemdir. Eski ve windows'un artık çalıştıramadığı eski netbook ,laptop masaüstü bilgisayarlar için mükemmel bir seçimdir.

Eklenen uygulamalar:
Chromium,FireFox,LibreOffice,Vlc Player,Ses video kodek bileşenleri,Clementine,AdobeFlashplayer,Javapaketleri,HDWallpaperresimleri,Windows10 simge ve tema paketleri sisteme direkt entegre edilmiştir. Bireysel,öğrenciler,ev kullanıcıları için çok ideal bir sistemdir bakım onarım gerekmez virüsler çalışmaz! Masaüstünde Web_support dizinin içerisinde, destek site kısayolları yer almaktadır TNCTR.Com,Kişisel blogsayfam ve YouTube kanalımın direkt erişim site adresler ilavelidir. Sistemle ilgili geri bildirimler vb. durumlar için yorumlarınızı gerek forum içerisinden ve diğer ekli ilgili blog ve kanalımdan bana yazabilirsiniz. Bu çalışmamda gerek boyut gereksede eski cihazlar göz önünde bulundularak fazla uygulama vb. içerikleri eklememeye , sadece temel gereksinimlerin bulunmasına özen gösterdim bu sayede de stabil ve minimal bir iso kalıbı elde edilmiştir boot , live ve normal kurulumdaki çalışması oldukça seri ve atak olacağı düşünülerek hareket edilmiştir.

Kurulumda disk dil bölge ve disk alanı seçilir Manuel disk yapılandırması olarak , Disk formatı Ext4 / root simgesi seçilerek kullanıcı adı ve şifresi oluşturularak kurulum bir kaç dakikada tamamlanır. Sadece tek diske sahip olan cihaz için varsayılan disk seçeneğine dokunmadan direkt ileri tamam kullanıcı adı şifresi oluşturmak yeterli.

Optimizasyonlar:

Başlangıçta çalışan update,raporlama vb. servisler kapatıldı,Gereksiz dosyaları kalıntılardan arındırıldı,SSD Disk sağlığı tanımlaması yapıldı.Hızlı atak ve seri bir sistem.

Başlangıçta çalışan raporlama log kayıtları tutma,update güncelleme kontrolleri bluetoth,ekran kilitleri ekran korucuyucu fonksiyonları deaktif konuma alınmıştır dileyen kendisi manuel olarak açabilir.

Yazdırma boot işlemleri:

USBDisklerden kurulum için , Rufus,Balenaetcher,Aioboot ventoy boot kullanabilirsiniz.  +  Dvd disklerden kurulum için, İmgburn,nero ashampoo vb. uygulamaları kullanabilirsiniz.

Downloadlink
https://sourceforge.net/projects/winbuntu2020/files/Winbuntu2020-12-i386

Sistem Gereksinimleri:
işlemci: Dualcore+,pentium 64 bit  uyumlu işlemci
Ram: 1 Gb veya üzeri
Harddisk: 25 GB ve üzeri alan
Ekran kartı: 256 mb ve üzeri grafik görüntüleyicisi
Kurulum için: Dvd disk writer,usbdisk portu vs. (Boot yöntemi)

Kaynak linkler:
Ubuntu/Xubuntu: https://ubuntu.com | https://xubuntu.org
Tema skin vb. paketler için: https://www.gnome-look.org
Uygulamalar ve çeşitli programlar indirme: https://pkgs.org
ISO Kalıbı derlemesinde kullanılan araç: https://sourceforge.net/projects/pinguy-os/files/ISO_Builder
Ubuntu sistemleri hakkında destek forum sitesi için: https://forum.ubuntu-tr.net

Model: Toshiba Stallite  Laptop pc | İşlemci Intel Core i3 2310M @ 2.10GHz | Ram: 8 GB | HDD: 256GB SSD+500 SATAHDD  | Ekran kartı: Intel HD Graphics 3000 (Toshiba)
Projeler:  Macbuntu UbuntuXFCE Winbuntu

turkerataturk

youtube dan izleim güzel olmuş windowsdan yeni geçiş yapanlar için iyi bir seçenek.
Emeğine sağlık.
''Mustafa Kemal ATATÜRK''

Forjest

Alıntı yapılan: turkerataturk - 20 Şubat 2020 - 11:03:46
youtube dan izleim güzel olmuş windowsdan yeni geçiş yapanlar için iyi bir seçenek.
Emeğine sağlık.

Bahsettiğiniz şekilde bu mantıkla hareketle projeyi daha evvel başlatmıştım 2015 yılı başlarıydı ne varki,sağlığımın bozulması nedeniyle ne yazıkki eski sürümlerde kaldı2016,201-18-19 yılı bir yıldan sonra da biraz düzeldim hamdolsun yeni.Tekrar'dan iso kalıpları hazırlayayım dedim herkez kullansın ubuntuya adım atsın rahat kullansın anlayışı güderek maalesef.Adı lazım değil bazı sosyal mecralarda meyve veren ağaç taşlanır misali klavye kabadayıları ufak tefek atışlar yaptılar malum tahmin edersiniz az çok.ancak olayın ve inceliğin sizler gibi farkında olmadan düşünmeden insanları bazen soğutuveriyorlar yaptığı işten konu dışı oldu ancak bu vesileyle eklemek istedim sürçi lisans ettiysem affola değerli yorumunuz için teşekkür ederim saygılarımla kardeşim.
Model: Toshiba Stallite  Laptop pc | İşlemci Intel Core i3 2310M @ 2.10GHz | Ram: 8 GB | HDD: 256GB SSD+500 SATAHDD  | Ekran kartı: Intel HD Graphics 3000 (Toshiba)

Empat

Yararlı bir girişim. Elinize sağlık. Forumumuzla paylaştığınız için teşekkürler.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

platform

Emeginize saglik. usb ye yukleyip deniyecegim. Heralde usbden, yüklemeden deneyebilirim.

turkerataturk

Alıntı yapılan: Forjest - 20 Şubat 2020 - 14:11:18
Alıntı yapılan: turkerataturk - 20 Şubat 2020 - 11:03:46
Emeğine sağlık.

Bahsettiğiniz şekilde bu mantıkla hareketle projeyi daha evvel başlatmıştım 2015 yılı başlarıydı ne varki,sağlığımın bozulması nedeniyle ne yazıkki eski sürümlerde kaldı2016,201-18-19 yılı bir yıldan sonra da biraz düzeldim hamdolsun yeni.Tekrar'dan iso kalıpları hazırlayayım dedim * herkes kullansın ubuntuya adım atsın rahat kullansın anlayışı güderek maalesef.Adı lazım değil bazı sosyal mecralarda meyve veren ağaç taşlanır misali klavye kabadayıları ufak tefek atışlar yaptılar malum tahmin edersiniz az çok.ancak olayın ve inceliğin sizler gibi farkında olmadan düşünmeden insanları bazen soğutuveriyorlar yaptığı işten konu dışı oldu ancak bu vesileyle eklemek istedim sürçi lisans ettiysem affola değerli yorumunuz için teşekkür ederim saygılarımla kardeşim.

Öncelikle geçmiş olsun kardeşim, sosyal medya gereksiz insanların gereksiz yorumlarını takmamak lazım, daha iyisini yapabiliyorsanız buyrun yapın da görelim de geç, takma kardeşim.
Saygılar.
''Mustafa Kemal ATATÜRK''

Forjest

Alıntı yapılan: Empat - 20 Şubat 2020 - 14:28:03
Yararlı bir girişim. Elinize sağlık. Forumumuzla paylaştığınız için teşekkürler.

Değerli yorumunuz için ben sizlere teşekkür ederim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 01 Mart 2020 - 13:22:56

Konuya alternatif link MediaFire cloud teklink iliştirilmiştir bilgilerinize sunulur saygılarımla. :)

Forjest

Bilgi:
32 ve 64 bit olarak iki ayrı Winbuntu linux çalışmalarıma ait konu,linkler ve sunum açıklamalar güncellenmiştir bilgilerinize sunulur saygılarımla.
Güncellenme tarihi: 7 Şubat 2021