[Çözüldü] Unity Kullanan Linux Dağıtımları

Başlatan welldive, 14 Şubat 2020 - 12:13:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

welldive

Ubuntu dışında Unity Kullanan Linux Dağıtımları var mı? Zira Ubuntu bu projeden vazgeçti acaba başka bir sistem bunu kullanıyor mu?

welldive

Manjaro Linux Gnome dağıtımında kişiselleştirme bölümünde Unity masaüstü seçilebiliyor bugün onu keşfettim paylaşayım istedim. Pek efektif çalışmasa da fena olmamış.

gecegezen

ya unity çokk uzun zaman kullanmış birisi olarak pek yerini tutmuyor ama hub yok mesela ve global menu ama unite ektentsini baya benzetiyor.hala arada ubuntu'ya geri dönüp unity kullansam mı diye düşünüyorum ama artık çok eskidi 12.04 yani ve geliştiren bir kisi vardı gecenlerde oda yeni bir projeye başladığını duyurdu.
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

welldive

Alıntı yapılan: gecegezen - 07 Nisan 2021 - 20:04:12
ya unity çokk uzun zaman kullanmış birisi olarak pek yerini tutmuyor ama hub yok mesela ve global menu ama unite ektentsini baya benzetiyor.hala arada ubuntu'ya geri dönüp unity kullansam mı diye düşünüyorum ama artık çok eskidi 12.04 yani ve geliştiren bir kisi vardı gecenlerde oda yeni bir projeye başladığını duyurdu.

Evet, o tadı bana da vermedi ve cidden Ubuntu'nun bir gün Unity masaüstüne döneceğini ummaktan başka bir çarem kalmadı :)

meda

Unity benim de gerçekten işlevsel modern bulduğum masaüstü ortamlarındandı. Unity 8 heyecanı yitip gitmeye başladı. Şimdilik KDE modernizasyonu ile trend olan düz tasarımını benimseyip 4 sürümüne göre kararlılığı da çok iyi diyebilirim.  :)
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

welldive

Alıntı yapılan: meda - 08 Nisan 2021 - 06:56:00
Unity benim de gerçekten işlevsel modern bulduğum masaüstü ortamlarındandı. Unity 8 heyecanı yitip gitmeye başladı. Şimdilik KDE modernizasyonu ile trend olan düz tasarımını benimseyip 4 sürümüne göre kararlılığı da çok iyi diyebilirim.  :)

Alt bar olayına çok alışamadım ben, zira kişiselleştirme de KDE cidden çok işlevsel. Şimdilik 20.04 Gnome ile yarı Unity lezzetli bir tad ile devam ediyorum ve bir gün Unity'nin tekrar hayata geçeceğini umarak :)

gecegezen

Alıntı yapılan: welldive - 08 Nisan 2021 - 10:21:09
Alıntı yapılan: meda - 08 Nisan 2021 - 06:56:00

Alt bar olayına çok alışamadım ben, zira kişiselleştirme de KDE cidden çok işlevsel. Şimdilik 20.04 Gnome ile yarı Unity lezzetli bir tad ile devam ediyorum ve bir gün Unity'nin tekrar hayata geçeceğini umarak :)
kde ben bir türlü alışamadım biraz benim olayım ön yargı ama öğle geliyor bana.
unity en azından 7.5 ben tamamen ümidi kestim global menu olayını gnome bitirdi zaten gimp gibi uygulamalarda bile çalışmıyor artık global menu kök yazılımlarda ki destek gittince ümidimi kestim artık unity en sevdiğim tarafı ekranın coğunu uygulamaya bırakmasıydı hatta klassik menuyu globale alarak uygulama içindeki alanı bile büyütüyordu şimdi pencere üstü menusu ve menu satırı ekranda çok gözüme batıyor hadi unite eklentisi ile ekran pencere tasıma cubuğunu hallediyorda menu hala gözüme batıyor.

welldive

Ben böyle kendine özgü, benzeri olmayan ve farklı işleri takip edip kullanmayı seviyorum. Unity onlardan bir idi. Firefox'u her zaman ikincil bir tarayıcı görmeme rağmen, Unity ile uyumuyla birlikte uzun bir zaman birincil tarayıcım yapmıştım. Linux ortamına cidden farklı bir tat katmıştı. Kullanmış olmaktan dolayı mutluyum, olmayacak olmasından dolayı ise üzgün.

ytandogan

Merhaba,

2 aktif dağıtım bulunmakta.

1. ubuntuunity.org
2. ualinux.com

Aktif olarak ubuntuunity.org dağıtımını kullanıyorum.

welldive

Alıntı yapılan: ytandogan - 21 Nisan 2021 - 22:38:51
Merhaba,

1. ubuntuunity.org
2. ualinux.com

Cidden şaşırdım, zira epey incelediğimi düşündüğüm bir konuda kafamı açtınız, çok teşekkür ederim nasıl gözümden kaçmış anlayamadım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Nisan 2021 - 11:24:35

Ubuntuunity gayet güzel olmuş. Way be hakikakten hala şaşkınım.

ytandogan

UbuntuUnity resmi flavour olmak konsunda da çalışıyor. Umarım gerçekleşir.

Alıntı yapılan: welldive - 22 Nisan 2021 - 11:23:34
Merhaba,

1. ubuntuunity.org
2. ualinux.com

Cidden şaşırdım, zira epey incelediğimi düşündüğüm bir konuda kafamı açtınız, çok teşekkür ederim nasıl gözümden kaçmış anlayamadım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Nisan 2021 - 11:24:35

welldive

Alıntı yapılan: ytandogan - 23 Nisan 2021 - 13:08:41
UbuntuUnity resmi flavour olmak konsunda da çalışıyor. Umarım gerçekleşir.

Alıntı yapılan: welldive - 22 Nisan 2021 - 11:23:34
Merhaba,

1. ubuntuunity.org
2. ualinux.com

Umarım

gecegezen

Bir süre o projeleri takip ettim ama gördüğüm kadarı ile iki kişi var birbirinden bağımsız çalışan ki onlarda bağımlılık sorunları çözmekten ileri gidemiyorlar galiba birisi yaru temasını uygularlamıştı ama bende pek yaruyu sevemedim birde ayarlar unity kullanmak için şu anda hem gnome hemde unity ayarları ile gebelleşiyordum en son durumda ondan artık unity terk ettim. unity ile ilgili tartışlama ve duyurular aşağıda bıraktığım forumda oluyor genelde ama açıkcası benim pek ümidim kalmadı artık unity'de

https://discourse.ubuntu.com/c/desktop/ubuntu-unity-dev/19

ytandogan

Yanılıyor olabilirim ama aktif discourse'ta aktif olan sadece Ubuntu Unity grubu.
Eski postlarda https://teejeetech.com/umix-os/ adresindeki sürümden bahsedilmişti. Şahsen denemedim.

"ama açıkcası benim pek ümidim kalmadı artık unity'de"
Benim de yüksek beklentilerim yok ama yine de değiştirmeye mecbur kalana dek Unity DE kullanmaya devam :)

welldive

Alıntı yapılan: ytandogan - 24 Nisan 2021 - 14:10:57
Yanılıyor olabilirim ama aktif discourse'ta aktif olan sadece Ubuntu Unity grubu.
Eski postlarda https://teejeetech.com/umix-os/ adresindeki sürümden bahsedilmişti. Şahsen denemedim.

"ama açıkcası benim pek ümidim kalmadı artık unity'de"
Benim de yüksek beklentilerim yok ama yine de değiştirmeye mecbur kalana dek Unity DE kullanmaya devam :)

Bakalım bende fırsat bulursam bir şans vereceğim.