Disk alanı az gözüküyor

Başlatan bilalmalkoc, 10 Ocak 2020 - 10:20:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bilalmalkoc

Bilgisayarımda 500gb ssd var fakat bilgisayar kısmı 19gb gözüküyor. Yanlış mı kurdum acaba? Lütfen yanlış olmasın :D eğer yanlışsa yeniden format mı atmam lazım?

illedelinux

O gösterdiğin yer kurulumu yaptığın bölüm, diskin tamamı değil, bir sorun yok.
Lakin kurduğun 20GB'lik bölüm çok az, bir büyük dosya yükleyecek olsan diskte yer olmayacağı için sorun yaşarsın, kurulum yapacağın bölüm için en az 50 GB ayırman gerekir.
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

bilalmalkoc

Alıntı yapılan: illedelinux - 10 Ocak 2020 - 10:50:30
Lakin kurduğun 20GB'lik bölüm çok az, bir büyük dosya yükleyecek olsan diskte yer olmayacağı için sorun yaşarsın, kurulum yapacağın bölüm için en az 50 GB ayırman gerekir.

Hadi ya :( valla interetten bakarak 20gb yapmıştım. Format atmadan yükseltme şansım var mı acaba?

illedelinux

Alıntı yapılan: bilalmalkoc - 10 Ocak 2020 - 11:14:09

Hadi ya :( valla interetten bakarak 20gb yapmıştım. Format atmadan yükseltme şansım var mı acaba?

Gparted ile yapılabilir, ancak şimdilik böyle kullan, sorun olursa Gparted yazılımına başvurursun.
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

bilalmalkoc

Alıntı yapılan: illedelinux - 10 Ocak 2020 - 11:28:47
Alıntı yapılan: bilalmalkoc - 10 Ocak 2020 - 11:14:09

Gparted ile yapılabilir, ancak şimdilik böyle kullan, sorun olursa Gparted yazılımına başvurursun.
Peki teşekkür ederim.

Empat

Sorununuz çözüldüyse, forum düzeninin sürdürülebilirliğine katkı sağlamak için, konu başlığınızı [Çözüldü] olarak işaretlemenizi rica ediyoruz.

Başka bir sorunun yanıtını bulamazsanız ya da bir sorunla karşılaşırsanız, yeni bir konu açabilirsiniz.

İyi forumlar.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!