[Çözüldü] Python3 IDE

Başlatan gocen, 02 Ocak 2020 - 16:56:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gocen

Merhaba arkadaşlar, kullandığım sistem Ubuntu 18.04
Python kodlamak için de Geany kullanıyorum ama heralde Python3 ü desteklemiyor.
Bazı kodlamalarda Python3'e geçmem gerekiyor. Python3 için hangi IDE'yi kullanıyorsunuz veya ne tavsiye edersiniz.
Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz,
Şahsın görünür, rütbe-i aklı eserinde.
Ziya Paşa

.py

Alıntı yapılan: gocen - 02 Ocak 2020 - 16:56:55
Bazı kodlamalarda Python3'e geçmem gerekiyor. Python3 için hangi IDE'yi kullanıyorsunuz veya ne tavsiye edersiniz.
Execute kısmını python3 yapmalısınız

icarus

Pycharm , visual studio code var. Gerçekten kaliteli IDE ler.

.py

Ben atom kullanıyorum ama daha cok geany kullanıyorum cunku hem basit hemde kalabalık degıl yukarıda dedıgım gıbı geany ayarlarından python3 yaparsanız geany kodunuzu python3 de calıstırabılırsınız.

tarik.taf

Sublime Text kesinlikle tavsiye ederim. Html Css Python ... diye uzayan hızlı konforlu kullanması kolay.. kesinlikle tavsiye ederim. Ubuntu yazılım merkezinde de mevcut. Bence bir dene
Bizler Aziz Türk Milletinin Hizmetkarıyız !!! Sessizce Nöbetteyiz

FireSwords

Bence IDE kullanmaktan ziyade text editor kullanmak daha mantikli, ben Visual Studio Code tavsiye ederim, Microsoft'un bugune kadar yaptigi en guzel is olabilir. Acik kaynak kodlu ve neredeyse her programlama dili icin eklentis var.

Empat

PyCharm tavsiye ederim kesinlikle.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

tarik.taf

Ide kullanacaksanız mutlaka pycharm (depolarda mevcut) yada text editör kullanacaksanız Sublimetex (depolarda mevcut) yazılım merkezinden kurabilirsiniz.

Ben 2sini de kullanıyorum. Denemenizi tavsiye ederim
Bizler Aziz Türk Milletinin Hizmetkarıyız !!! Sessizce Nöbetteyiz

OnLive

Alıntı yapılan: gocen - 02 Ocak 2020 - 16:56:55

Visual Studio Code´u tavsiye ederim hocam.
"People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world." ― rms

gocen

Cevaplarınız teşekkür ederim.
Madem geany ile python3 kullanmak bu kadar basit geany kullanmaya devam o zaman.
Yalnız 20.04'te geany Yazılım merkezinden kuramadım.
Alıntı YapFailed to open file '/share/geany/geany.glade': No such file or directory
hatası veriyor.
Daha sonra
sudo apt install geany

komutuyla kurdum.
Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz,
Şahsın görünür, rütbe-i aklı eserinde.
Ziya Paşa

Empat

Son ileti uzerinden 4 hafta geçmiş.

Sorununuz çözüldüyse, forum düzeninin sürdürülebilirliğine katkı sağlamak için, konu başlığınızı [Çözüldü] olarak işaretlemenizi rica ediyoruz.

Başka bir sorunun yanıtını bulamazsanız ya da bir sorunla karşılaşırsanız, yeni bir konu açabilirsiniz.

İyi forumlar.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!