[Çözüldü] Ekranda kırpışma problemi

Başlatan programmer, 12 Aralık 2019 - 22:42:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

programmer

Ubuntu 18.04.3 64 biti yeni kurdum. Ekranda okumayı engelleyecek derecede kırpışma oluyor. Bazen fişi çekince gidiyor. Bazen de devam ediyor. Windows'da bir problem görünmüyor. 18.04'ü ilk çıktığında yüklediğimde hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım. Uzun süre kullanmıştım.  Ekran kartım ana kart üzerinde dahili.  AMD sitesinde zaten 18.04 için bir sürücü bulamamıştım. Ama ihtiyaç da duymuyordum. Grafik kartı bilgilerim hwinfo64'e göre şöyle:

AMD Radeon R3 Graphics (Stoney) [Hewlett-Packard]
               AMD, 512 MB DDR

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : Aralık 12, 2019, 23:17:01

Askubuntu'daki öneriyi upgrade satırı ekleyerek denedim. Kırpışma durmuş görünüyor. Ancak daha önce böyle bir çözüme ihtiyaç duymamıştım sanıyorum.
sudo apt update
sudo apt upgrade
sudo apt install --install-recommends linux-generic-hwe-18.04 xserver-xorg-hwe-16.04
sudo add-apt-repository -y ppa:trebelnik-stefina/radeon-profile
sudo apt update
sudo apt install radeon-profile

Çözüldü etiketi geri aldım. Yine kırpışma oluyor. Ama rastgele zamanlarla. Beni dizüstünün soket değişti. Ama elektriksel bir şey olsa, Windows'da neden olmuyor?

illedelinux

Bunu deneyebilirsiniz.
Alttaki dosyayı indirin, indirdiğiniz dizinde uçbirimi açın, alttaki komutu girin ve yeniden başlatın.
https://drive.google.com/file/d/13kKz6HIb0W6BBY5fAE1dN_eojRn-QShE/view 

sudo tar -xvf xorg.conf.d.tar.gz -C /etc/X11
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

speakerXXL

Bununla genellikle güç yönetimi ile ilgili bir sorun olarak karşılaşılabiliyor. Güç yönetimi ile ilgili herhangi bir uygulama yüklediniz mi? TLP ya da laptop-mode-tools gibi...

Empat

Sorununuz çözüldüyse, forum düzeninin sürdürülebilirliğine katkı sağlamak için, konu başlığınızı [Çözüldü] olarak işaretlemenizi rica ediyoruz.

Başka bir sorunun yanıtını bulamazsanız ya da bir sorunla karşılaşırsanız, yeni bir konu açabilirsiniz.

İyi forumlar.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!