Ubuntu Linux 19.10 touchpad sorunu

Başlatan .union35, 07 Aralık 2019 - 10:14:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

.union35

Merhaba dostlar,
Öncelikle belirteyim linux ta çaylağım.
Sorunuma gelecek olursak laptop ta touchpad bazen çalışıyor bazen çalışmıyor çalışmadığı zamanlar uçbiriminden şu kodu giriyorum ve touchpad etkinleşiyor şunu da belirteyim touchpad te ki sağ sol tuşlar çalışıyor onlarda bir sorun arz etmiyor
sudo modprobe -r psmouse
sudo modprobe psmouse proto=imps

Yardımcı olursanız sevinirim.

speakerXXL

Aşağıdaki komutu uçbirimde çalıştırıp, sistemi yeniden başlatmayı dene bakalım.

/bin/bash -c 'echo "options psmouse proto=imps" | sudo tee /etc/modprobe.d/psmouse-proto.conf'

.py

Ben bu sorunu 3 yıldır çözemedim hep gecıcı cozümler bu cozumlerde stabıl hıc olmadı malesef ne yaptıysam sorunum cozulmedı

.union35

[mention=650513]@speakerXXL[/mention] Kodu kullandım ve şuan touchpad` im çalışıyor. Umarım daha önceki gibi bir çalışıp,çalışmamazlık yapmaz. :) teşekkürler.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 07 Aralık 2019 - 23:49:31

[mention=650514]@.py[/mention] bu işletim sistemine geçtiğimde çocukluğum aklıma geliyor. o zamanlar bilgisayar kullanmak için can atardım çok zevkli gelirdi. windows kullana kullana sıkılıyor insan aynı dekstop tan. şuan ubuntu` yu kullanırken içimde küçükken yaşamış olduğum hisler canlanıyor.. :) ama sizin yaşadığınız gibi hatalar mide bulandırmıyor değil :(