Nvidea 870M Boşta iken yüksek sıcaklık sorunu

Başlatan engingreed, 03 Aralık 2019 - 01:08:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

engingreed

Bir hafta önce çift önyükleme dizüstü bilgisayarımla ilgili bir sorunum vardı (ubuntu 19.01 ve Windows 10 Pro -> aynı HDD'de, UEFI Modu Kurulumu)

Siyah ekranda donma (sorun çözüldü): HDD'ime Ubuntu 19'u zaten Windows 10'lu olarak yükledim. Birkaç gün grubumda Windows 10 - Ubuntu seçeneğini gördüm. Ondan sonra, Windows 10 kendiliğinden kayboldu ve şifre döngüsüyle karşılaştım (Şifremi kabul etmiyor ve tekrar tekrar giriş yapmak için geri döndüm, ancak "grup güncellemesi" ile çözdüm).

Sorunun Arka Planı: 3 gün önce grafik kartım Hata Kodu: 43 verdi. Ve kartımı geri almak için fırın tekniğini kullandım. Çalışıyor (Aynı yöntemi uyguladım - kartı 200 ° C'ye kadar ısıtdım ve yaklaşık 10 dakika tuttum. - bu kartta. Ancak, Hata kodu: 43'ten daha önce görüldükten sonra, ubuntu'm siyah ekranda donmaya başladı. Yine de, grafik kartımın kurtarılmasından sonra donma problemini Linux önyükleme satırına "nouveau.modeset = 0" ekleyerek çözdüm (grubun Ubuntu'unda "E" tuşuna basarken ayarlayabiliriz.)

Sorun: Grafik kartımın sıcaklığı, yalnızca sıcaklıkları izliyor olsam bile, olumsuz koşullarda 85 ° C dalgalanıyor. Fakat pencerelerde, sadece izlemede yaklaşık 52 ° C verdi.

Benim sistem:

• Intel Core i7-4710MQ @ 2.50GHz (8 CPU)
  • Intel HD Graphics 4600 -> 2048MB
  • Nvidia GeForce GTX 870M -> 3029 MB
  • 16384 MB RAM
  • Directx 12

Empat

Grafik kartlarıyla ilgili konu açarken, sorununuzun daha sağlıklı ve hızlı çözümlenebilmesi için aşağıdaki çıktıları iletinize kod etiketi içerisinde ekleyin:

Aşağıdaki komutla, sisteminizdeki grafik kartları bilgi alabileceğimiz iki küçük aracı yükleyin.
sudo apt install mesa-utils inxi

Ubuntu sürüm bilgisini verir.
lsb_release -a

Ekran kartının modelini listeler.
lspci -nnk | egrep "VGA|3D|Display" -A2

Ekran kartını sürücüsünün adını ve kullanılan sürücüyü listeler.
glxinfo | grep render

Çözünürlük ve yenileme hızı bilgilerini görüntüler.
xrandr

İlgili markalara ait sahipli sürücülerin kurulu olup olmadığını denetler.
dpkg -l | grep -E "nvidia|bumblebee|nvidia-prime|fglrx"

Grafik kartı ve Xorg sürücüsüyle ve OpenGL renderer ile ilgili bilgiler verir.
inxi -G
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!