Pip3 Dizin Sorunu

Başlatan koksal1994, 18 Ekim 2019 - 00:46:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

koksal1994

Herkese merhaba.

Ne zaman Python kullansam dizinle alakalı bir sorun yaşıyorum. Ubuntuda python3 yüklüydü. Ben de pip3 yükledim. Daha sonra update ettim  ve gayet güzel çalışıyordu. Pip3, " /usr/local/bin/pip3" dizinindeydi. Sonra başka paketler yüklerden sudo pip3 ... dedim olmadı ben de sudo koymadan pip3 ... yazdım ve paket yüklendi. Bu şekilde hem başına sudo koyup hem de sudo koymadan işimi görüyordum fakat en son pc'yi yeniden açtığımda baktım ki pip3 versiyonu 8. küsür bir şeye dönüşmüş. Konsola pip3 yazdığımda hata veriyor. ana kullanıcıda iken pip3 dizinini " /home/koksal/.local/bin/pip3", root kullanıcısındayken de "usr/local/bin/pip3" olarak gösteriyor. Şu an pip3 dediğimde her türlü hata veriyor. Daha yeni güncellemiştim pip3'ü. Bu konuda biri sakın pip3 ile sudo'yu yan yana kullanma demiş ama niye böyle bir şey demiş anlamadım. Bu sorunu nasıl çözeceğim, cevaplarınızı bekliyorum.

012rev3

Doğru söylemiş.
*sudo kumutu verilmeden, gerekli izinleri sağlayabilmek için '--user' parametresi kullanılır.
pip3 install kütüphane --user
"Her şey mümkün olduğunca basitleştirilmeli ancak sıradanlaştırılmamalıdır." Albert Einstein