İndirilen .py uzantılı dosyayı çalıştırmak

Başlatan mncnaa, 19 Eylül 2019 - 05:35:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mncnaa

Arkadaşlar hepinize merhabalar.
Python konusunda hiçbir bilgiye sahip değilim ve saatlerdir bu dosyayı çalıştırmak için uğraşıyorum. Bilgisayarıma python 2.7.14 sürümünü kurdum ama dosyanın üzerine tıkladığımda cmd ekranı açılıp hemen kapanıyor. nasıl çalıştırabileceğim konusunda bana yardım edebilir misiniz ?

Çalıştırmak istediğim dosyanın linki burada: https://github.com/alexandreblin/python-can-monitor

siberoloji

Linkini verdiğiniz github sayfasında anlatılmış ne yapılması gerektiği.

Usage
Install the dependencies (preferably in a virtualenv)(Bağımlılıkları kurun)

pip install -e .

Launch the script (Kodu çalıştırın)

canmonitor <serial device> <baud rate>
veya
canmonitor -f <file name>
Press Q at any time to exit the script. (Çıkmak istediğinizde, her an Q tuşuna basabilirsiniz)

Example (Örnek)

canmonitor /dev/tty.usbmodem1451 115200
canmonitor -f can_log.log

mncnaa

Daha öncesinde python ile hiçbir işim olmadi ve bilgim yok. Bu pip installl -e. Komutunu nereye yazmaliyim bilmiyorum mesela bu konuda yardim istemiştim

illedelinux

Alıntı yapılan: mncnaa - 19 Eylül 2019 - 13:21:06
Daha öncesinde python ile hiçbir işim olmadi ve bilgim yok. Bu pip installl -e. Komutunu nereye yazmaliyim bilmiyorum mesela bu konuda yardim istemiştim

Python bilmekle bir yazılımı kurup çalıştırmak farklı konulardır, @siberoloji ustamız yazılımcının tarifine göre düzenlemiş, eğer öyle olmuyorsa  kurulumun temelinde sorun olabilir, komut olarak geçen herşey uçbirime yazılır.
Ayrıca bahsettiğiniz yazılımcı " Arduino sketch" denen şey kurulmazsa çalışmaz gibi bir şeyler söylemiş.
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

siberoloji

[mention=649239]@mncnaa[/mention]
Anladım.
Şöyle yapalım.
Öncelikle Ubuntu Forumda, python ile ilgili bir soru sorup,
"komutu nereye yazacağınızı bilmediğinizi" söylediğiniz zaman şunu farkettim.

İşletim Sisteminiz nedir? Proflinizde ve sorunuzda bu yazmıyor. "cmd" ifadesinden Windows mu acaba diye bir soru işareti uyandı kafamda.

Bunu söylüyorum, çünkü sonraki aşamalarda yönlendirmeler buna göre yapılsa daha iyi olur.

Saygılar.

mncnaa

Kendimi eksik ifade ettiğim için kusura bakmayin. İşletim sistemim Windows 10 ve python 2.7.11 sürümünü yükledim komut istemi aracılığı ile pip yükledim sonrasinda bu dosyalarin olduğu klasörde shift tuşuna basarak pip install -e . Komutunu calistirdim ve birkaç yukleme oldu ama bundan sonrasindaki canmonitor <serial device> <baud rate> (serial device yerine aygitin bagli oldugu portu baud rate bölümüne de calisma hızını yani 115200 yazdim )komutunu girdigim zaman hata aldim gittiğim yol doğru mu acaba yanlış ise hangi yolu izlemem gerekir

siberoloji

Gittiğiniz yol doğru bence.
Hata aldım derken, hatanın ne olduğunu görebilseydik daha iyi olurdu.
CAN bus okuma yapmak istiyorsunuz sanırım?
Sanırım, çünkü tam olarak bunu da anlamadım?

siberoloji

[mention=649282]@mncnaa[/mention]
Bir ilerleme var mı problemi çözmek adına?