Gnu grub version2.02 hatası Dual Boot [ÇÖZÜLDÜ]

Başlatan Vindemiatrix.tr, 15 Eylül 2019 - 14:16:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Vindemiatrix.tr

Merhabalar,

Windows8 ve yanına Ubuntu kurulumum vardı (yanılmıyorsam 16.04). Daha sonra Windows çöktü ve ben de yeniden kurdum. Şu an sadece windowsa girebiliyorum ve boot menüsünde ubuntu görünmüyor fakat disk bölümlerine baktığım zaman ubuntunun orada olduğunu görebiliyorum. Tek sorun erişemiyor olmam sanırım. Birkaç araştırma sonrasında boot-repair ile çözülebildiğini öğrendim. Boot-repair'i ubuntu'nun kendi sitesinde anlattığı gibi USB'ye rufus yardımı ile kurdum fakat boot ettiğim zaman gnu grub version 2.02 hatası aldım. Daha sonra boot repair'in Try Ubuntu ile yapıldığını öğrendim, onu da denemek için ubuntuyu USB'ye kurdum fakat yine aynı hatayı, gnu grub version2.02 hatasını aldım. Daha önce de olmuştu ve çözemeyip yeni bir hdd almıştım. Başka bir çözümü yok mu? Gnu grub hatası olmasa boot repair ile çözecektim. Şimdi usbden boot repair ve try ubuntu haricinde bir yöntem de bulamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Teşekkürler.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Eylül 2019 - 15:37:37

Sorunu çözdüm ve bir başkası yaşarsa diye yazıyorum; Rufus programında disk bölüm düzenini MBR Bölüm Düzeni: BIOS ya da UEFI için seçin ve Dosya Sistemi FAT32 olsun. Kendi sistemimin özellikleri NTFS ve GPT Bios olduğu için öyle deniyordum. Hatam buradan kaynaklıymış.