java kodunu NetBeans derleme yardım lütfen

Başlatan xcomodo, 03 Eylül 2019 - 10:52:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xcomodo

s.a ustalar  sizden bir konuda yardımınızı bekliyorum elimdeki  txt dosyasında olan java  kodunu  NetBeans le derlemek istiyorum beceremedim bu konuda tecrubelı ustalardan yardım istiyorum yardım edecek ustalardan şimdiden teşekkur edıyorum iyi forumlar herkese

Empat

Neden kodları java uzantılı bir dosya içerisinde derlemeyi denemiyorsunuz?
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

MRWhite

Bu link size yardimci olacaktir. Resimdeki sekilde ilerleyebilirsiniz.
https://netbeans.org/kb/docs/java/quickstart.html

Projeyi olusturduktan sonra .txt dosyasindaki kodu kopyalayip main fonksiyonunun icerisine yapistirabilirsiniz.

Eger txt dosyasinin icersinde bir class varsa, projece sag tiklayip yeni bir class olusturup oraya koyabilirsiniz. Sonrasinda yapmaniz gereken main fonksiyonunda bir obje yaratip onu kullanmak.

OnLive

Alıntı yapılan: xcomodo - 03 Eylül 2019 - 10:52:50
s.a ustalar  sizden bir konuda yardımınızı bekliyorum elimdeki  txt dosyasında olan java  kodunu  NetBeans le derlemek istiyorum beceremedim bu konuda tecrubelı ustalardan yardım istiyorum yardım edecek ustalardan şimdiden teşekkur edıyorum iyi forumlar herkese

Dosyanın uzantısını .java şeklinde değiştirerek deneyebilir misiniz?
"People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world." ― rms