Ben bundan bir şey anlamadım?

Başlatan emay16, 02 Eylül 2019 - 13:40:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emay16

Bu hatayı arattım ama bulamadım neden olabilir?

2 sn.'de 186 kB alındı (120 kB/s)   
Traceback (most recent call last):
  File "/usr/lib/cnf-update-db", line 26, in <module>
    col.create(db)
  File "/usr/lib/python3/dist-packages/CommandNotFound/db/creator.py", line 92, in create
    con.executescript(create_db_sql)
sqlite3.OperationalError: database is locked
Paket listeleri okunuyor... Bitti
E: Problem executing scripts APT::Update::Post-Invoke-Success 'if /usr/bin/test -w /var/lib/command-not-found/ -a -e /usr/lib/cnf-update-db; then /usr/lib/cnf-update-db > /dev/null; fi'
E: Sub-process returned an error code

cosmicowl

[mention=648995]@emay16[/mention] Yardımcı olur mu emin değilim, bu komutları deneyebilirsiniz sudo apt-get update --fix-missing
sudo dpkg –configure -a

Araştırdığım kadarıyla, varsayılan python sürümünü 2 yapmanız gerekiyor. Önce bu komutu çalıştırın sudo gedit ~/.bashrc Sonra en alt satıra şunu ekleyin: alias python=/usr/local/bin/python2.7

emay16

Sorun aynı şekilde devam ediyor arkadaşım...

sudo apt-get update
E: /var/lib/apt/lists/lock kilidi alınamadı - open (11: Özkaynak geçici olarak kullanılamaz durumda)
E: /var/lib/apt/lists/ dizini kilitlenemiyor

Alıntı yapılan: cosmicowl - 02 Eylül 2019 - 14:49:26
[mention=648995]@emay16[/mention] Yardımcı olur mu emin değilim, bu komutları deneyebilirsiniz sudo apt-get update --fix-missing
sudo dpkg –configure -a

Araştırdığım kadarıyla, varsayılan python sürümünü 2 yapmanız gerekiyor. Önce bu komutu çalıştırın sudo gedit ~/.bashrc Sonra en alt satıra şunu ekleyin: alias python=/usr/local/bin/python2.7

burh4nhb

Benzer sorunu bende yaşıyorum. forumlardan farklı çözümler aradım ve denedim ama malesef olmadı. çözüm bulan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa çok memnun olurum.

Traceback (most recent call last):       
  File "/usr/lib/cnf-update-db", line 26, in <module>
    col.create(db)
  File "/usr/lib/python3/dist-packages/CommandNotFound/db/creator.py", line 92, in create
    con.executescript(create_db_sql)
sqlite3.OperationalError: database is locked
E: Problem executing scripts APT::Update::Post-Invoke-Success 'if /usr/bin/test -w /var/lib/command-not-found/ -a -e /usr/lib/cnf-update-db; then /usr/lib/cnf-update-db > /dev/null; fi'
E: Sub-process returned an error code

Empat

Sorununuz çözüldüyse, forum düzeninin sürdürülebilirliğine katkı sağlamak için, konu başlığınızı [Çözüldü] olarak işaretlemenizi rica ediyoruz.

Başka bir sorunun yanıtını bulamazsanız ya da bir sorunla karşılaşırsanız, yeni bir konu açabilirsiniz.

İyi forumlar.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

caffeine

aynı hata bendede var nasıl çözeceğiz? sqlite3 database kilitlendi diyor çözümü nedir acaba?

kullandığım versiyon 20.04 LTS

haiko

Alıntı yapılan: caffeine - 08 Mayıs 2020 - 22:49:12
aynı hata bendede var nasıl çözeceğiz? sqlite3 database kilitlendi diyor çözümü nedir acaba?

kullandığım versiyon 20.04 LTS

Probleminizin cevabı galiba burada  https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=24557.0
Koşuyorum dikenlerin üstünde...