KUBUNTU ekran yineleniyor

Başlatan lecha, 17 Ocak 2009 - 14:32:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lecha

arakdaşlar kubuntu da blender yükledim ekran sürekli yineleniyor siyah oluyor sonra kendi haline dönüyor compiz kapattım ama bu sefer program hiç açılmadı metacity yükledim gnome masaüstü oldu sonra kde olarak düzelttim ama şu ekran yinelenmesi sorunu düzelmedi bir türlü olmadı yardım edebilirmisiniz...

3mr3

Ben, seninle ben oldum. | Başkalarına karşı merhametli, şefkatli, iyiliksever...

lecha

ekran boyutlarıyla oynama yaptım ama olmadı..

3mr3

Ekran kartının bilgilerin ve xorg.conf dosyasını buraya koyarsanız iyi olur.
Ben, seninle ben oldum. | Başkalarına karşı merhametli, şefkatli, iyiliksever...

lecha

ekran kartım ati 2100 onboard dün hiçbirşey yoktu şimdi devamlı yineleniyor...

3mr3

xorg.conf dosyasının içindekilerini buraya kopyalayın. Bir bakalım eğer sorun ordan değilse sanırım paket yüklemelerin silinen dosyalar olduğunu düşünüyorum. Mesela gnome kurmuşsunuz. Sonra KDE geçmişsiniz. Dikkat gerektiren bir davranış olmalı. Çünkü masaüstü değiştirirken gerekli olabilecek bağımlılıklarını yüklediniz mi? Benim kafamda bu eksiklikleri görüyorum sizde.

lecha

xorg.conf dosyasını bulamadım nerede acaba????????????????????

3mr3

sudo gedit /etc/X11/xorg.conf

yada kde ise eğer

sudo kedit /etc/X11/xorg.conf

lecha

şu an kde deyim tekrar ama verdiğiniz kod da command not found diyor

ihtiyar said

Alıntı yapılan: lecha - 17 Ocak 2009 - 15:11:16
şu an kde deyim tekrar ama verdiğiniz kod da command not found diyor

Ekran kartınızın kurulu olmama gibi bir ihtimali var mı acaba?

Sistem>Yönetim>Hardware Drivers bölümünü kontrol eder misin?

lecha

hardware drivers da activate olmuyor bir türlü ama şu yazıyor A DİFFERENT VERSİON OF THİS DRİVER İS İN USE bu yazıyor ama aktif butonuna bastığımda hiç bir şey olmuyor dün bir şey yoktu şimdi böyle devamlı yineliyor

OKAN

glxinfo | grep render
çıkıtısına bakalım. Muhtemelen ekran kartınız yüklü.

lecha

ekran kartı yüklü gözüküyor

OKAN

lecha

sorun atiden kaynaklı galiba ama bu seferde filmlerde de ekran yineleniyor .....

localhost

glxinfo | grep render ciktisi yes mi ? Siz kurulumu ati nin sayfasindaki Driver ile kurulum yaptiysaniz. Sistem>Yönetim>Hardware Driver yerinde aktif görünmez. En son hangi güncellemeler oldu biliyormusunuz ?
Sunuda belirtmeden gecmek istemiyorum. ATI nin onboard veya notebooklarda kullanilan cogu grafik kartlarinda sorun yasaniyor.

Linux LPIC1 - MCSA

lecha

verdiğin kod yes döndürüyor driver ları da program ekle kaldırdan kurdum dün de bütün güncellemeleri yaptım ama dün hiç bir şey yoktu bugün olmaya başladı????????????

heartsmagic

Bir güncelleme sonrası problem olabilir mi?
Compiz kapalıyken de filmlerde sorun yaşıyor musun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

lecha

compiz kapalı olunca kötü oluyor ama güncellemeden önce çok iyiydi hiç bir şeyi yoktu taki güncelleme sonrası fena oldu filmlerde de yineleniyor devamlı

heartsmagic

Nasıl yani kötü oluyor? Compiz'i nasıl kapatıyorsun bu arada?

Eğer kesinlikle güncelleme sonrası olduysa bir paketin yükseltilmesi buna neden olmuş olabilir. Farklı video çıkışları ile denedin mi peki filmleri?

lecha

compiz i kapatınca driver yüklenmemiş gibi oluyor compizi kod ile kapatıyorum video ları sadece iki oynatıcı da oynatmıştım şimdide bunlara ek olarak klavye kitlendi artı kubuntu kapanmıyor delircem... :-[ :-[ :-[ :-[

heartsmagic

Kod ile değilde fusion-icon uygulamasını kurup bir de onunla dene. Fakat diğer sorunların da baş gösterdiğine göre ben merak ediyorum, güncelleme ile gelen hangi önemli paket bunlara sebep oldu? Bir tesadüf de olabilir fakat küçük bir ihtimal olarak görünüyor bu.