Derleyici ile ftp içindeki dosyaya ulaşım

Başlatan aceminux, 25 Ağustos 2019 - 20:17:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aceminux

Merhaba
Derleyiciler ile FTP sunucusunda bulunan klasörü komple açıp düzenleyebilmek istiyorum. Kullandığım derleyiciler visual studio code, sublime text her ikisinden de sunucuda bulunan klasörü açabilmek istiyorum. Bunu istememin sebebi derleyici ile klasörü açtığımız zaman değişkenin üzerine geldiğimizde hangi klasördeki dosya ile bağlantılıysa direkt ona ulaşabiliyoruz. Benim gibi yeni başlayanlar için bu özellik bulunmaz bir nimet fakat bunu gerçekleştiremedim, bilginizi paylaşırsanız sevinirim.

ekremsenturk

Sözünü ettiğin uygulamalar birer editör. Metin dosyaları düzenlemeye yarar. Web erişimleri yok. FTP bir dosya aktarım protokolü. Web sunucusundan dosya aktarmanın bir yöntemi. Değişken dediğin bir değere atanmış bir isimlendirme.

Programlamaya yeni başladıysan, temel işlemler kavramaya çalış. Editör kurcalayarak bir yere varamazsın. Önce anlayabileceğin bir kaynak bul.

En uygunu editörü, derleyicisi ve kaynağı ile birlikte kurulan bir uygulama olur. Ancak kaynağı Türkçe olanını bulmak zor olur. Benimde aklıma gelmiyor. Önce kaynağı bul, genelde gerekenler orada anlatılıyor. Python hakkında Türkçe kaynaklar kolay bulabilirsin.

aceminux

Alıntı yapılan: ekremsenturk - 26 Ağustos 2019 - 11:54:23
Sözünü ettiğin uygulamalar birer editör. Metin dosyaları düzenlemeye yarar. Web erişimleri yok. FTP bir dosya aktarım protokolü. Web sunucusundan dosya aktarmanın bir yöntemi. Değişken dediğin bir değere atanmış bir isimlendirme.

Programlamaya yeni başladıysan, temel işlemler kavramaya çalış. Editör kurcalayarak bir yere varamazsın. Önce anlayabileceğin bir kaynak bul.

En uygunu editörü, derleyicisi ve kaynağı ile birlikte kurulan bir uygulama olur. Ancak kaynağı Türkçe olanını bulmak zor olur. Benimde aklıma gelmiyor. Önce kaynağı bul, genelde gerekenler orada anlatılıyor. Python hakkında Türkçe kaynaklar kolay bulabilirsin.

Ekrem bey, editörü tanımladığınız için teşekkürler fakat ben bir şekilde ftp üzerindeki klasörde senkronizasyon işlemi yaparak, işi basitleştirip hatasız derleme yaparak ilerlemekten bahsediyorum.

ekremsenturk

Öyle bir şey mümkün mü? Kimde gördün? Editörde öyle bir seçenek var mı? Kendim o editörleri hiç kullanmadığım için soruyorum.

aceminux

Alıntı yapılan: ekremsenturk - 26 Ağustos 2019 - 21:03:18
Öyle bir şey mümkün mü? Kimde gördün? Editörde öyle bir seçenek var mı? Kendim o editörleri hiç kullanmadığım için soruyorum.

Arıyorum bakalım, topluluktaki diğer arkadaşlarımız yazarsa sizi etiketlerim.

ekremsenturk

.py

sanırım eklentilerle yapılabilir microsoft code studio destekliyor: sftp eklentisini kurmanız gerekiyor ayrıtean tabikide visual code studio kullanıyor olmanız gerekiyor:)