[Çözüldü] Debian yüklerken EFI bölümü bulunamadı

Başlatan 4lp, 19 Ağustos 2019 - 00:08:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

4lp

Menüye geri dönerek bölümleme islemine devam edilsin mi? Diyor ne yapmam lazim

gecegezen

eğer uefi yüklemesi yapıyorsanız ki yapıyorsunuz anladığım kadarı ile bir adet efi bölümü olusturmalısınız. Bunun için bölümleme asamasında  bir bölüm daha ekleyin 100mb ve dosyalama tipi olarakta efi bölümünü seçin.
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

nuktedan00

Hocam ben son kullanıcılara Debian'ı pek fazla önermiyorum. Sudo'yu kendiniz hazırlayacaksınız, contrib, non-free adreslerini ekleyeceksiniz, yani sizin için bilimum zorluklar.. Debian yerine daha son kullanıcı dostu dağıtımlara yönelmenizi tavsiye ederim..
Meine ehre heisst treue!

4lp

[mention=648727]@nuktedan00[/mention] biliyorum ama böyle daha kolay anlayabileceğimi düşünüyorum kullanıcı dostu nereye kadar zoru severim

nuktedan00

[mention=648728]@4lp[/mention] O zaman direk Gentoo, FreeBSD falan gir hocam böyle Debian ile olmaz :D
Meine ehre heisst treue!

4lp

[mention=648731]@nuktedan00[/mention] o kadar da değil  ;D

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Ağustos 2019 - 02:01:51

[mention=648731]@nuktedan00[/mention] zaten kuramadım okadar kurdum kurdum başlarken ilk başta kodlar çıkıyor ya orda 2 tane error gördüm kırmızı umarım birşey olmaz dedim saçma saçma sorunlar çıktı olmadı diye 2kere tekrar baştan denedim ama sanırım usb deki dosyalarda sıkıntı var

nuktedan00

Wifi sürücülerinin USB'de bulunamadığını söylemiştir muhtemelen. Sistem kurulduktan sonra non-free depolarını ekleyip, root olup apt install firmware-iwlwifi komutu ile wifi sürücüsünü manual olarak ekleyecektin. Tabii bu sırada bilgisayar ethernet ile ağa bağlı olmalıydı. Sağlık olsun diyelim..
Meine ehre heisst treue!

4lp

[mention=648733]@nuktedan00[/mention] şimdi ne yapmam lazım diger pcden yeni iso dosyalarını indiriyodum yine wifi eksik diyecek ve silindiği için wifi de bağli değil başka yolu yok mu

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Ağustos 2019 - 08:27:18

[mention=648733]@nuktedan00[/mention] wifi yukarda bide kablosuz olur anca bağlayamam

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Ağustos 2019 - 08:30:25

[mention=648733]@nuktedan00[/mention] birden içime karanlık bir his çöktü direk elementary os yükleyeyim mantigi anladiktan sonra yuklerim sen yine yukarda yazdigim seyin nasil yapilacagini soylersen mutlu olurum

Empat

[mention=648735]@4lp[/mention]
Merhaba.

Lütfen kısa süre içerisinde üst üste ileti (flood) atmayın.

Bunun yerine daha önce attığınız iletiyi düzenleyin.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!