Telefona atarak kurulum yapabilir miyim?

Başlatan Reaper, 17 Ağustos 2019 - 05:06:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Reaper

Virtual bax hafızası az olduğu için virtual box ile kurmak istemiyorum. Zaten performans da yavaş oluyor. 250 gb kadar disk olacak şekilde telefondan kurabilir miyim?

SucurtalıYumuk

Telefondan en fazla 400 veya 600mb ram alanı verildiği için donmalar olabileceğini düşünüyorum.
* Dell Inspiron 3593 * Intel Core i5-1035G1 1.00GHz (up to 3.60GHz) * Samsung MZVLB256HAHQ SSD * Seagate ST1000LM035-1RK172 * SK Hynix HMA81GS6JJR8N-VK 8GB DDR4-2666MHz * Nvidia Geforce MX230 * Intel Iris Plus Graphics G1 * A4TECH MOUSE

Empat

Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

Reaper

Cd ve usb'siz nasil yaparim? Ya da kac yer kaplar USB? USB bosalmak zorunda mi?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Ağustos 2019 - 13:11:21

3.72gb flashim var, yeterli mi? Bir de belge depolamasini nasil yaparim?

.py

Telefondan yapamazsın sonuçta kalıbı yazdiriken belleği bicimlendiriyorsun ayriyeten telefonunu açılışta görmeyecektir usb bellek ile çok kolay yapabilirsin . 3.72 usb belleğin yeterli olacaktir

Reaper

Rufusla bicimlendirdikten sonra tiklicam dimi bu dosyaya

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Ağustos 2019 - 23:08:03

Belge depolamasi nasil olacak?

.py

Alıntı yapılan: Reaper - 18 Ağustos 2019 - 23:07:41
Rufusla bicimlendirdikten sonra tiklicam dimi bu dosyaya

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Ağustos 2019 - 23:08:03

Belge depolamasi nasil olacak?

biçimlendirdikten sonra tıklarsanız hiçbirşey olmucaktır bilgisayarınızı flash bellekten çalıştırmanız gerekiyor başka türlü kurulum yapamassınız belge depolamsından kasıt nedir?

Empat

[mention=648712]@Reaper[/mention]
Merhaba.

Lütfen kısa süre içerisinde üst üste ileti (flood) atmayın.

Bunun yerine daha önce attığınız iletiyi düzenleyin.

Bios'unuz yeni nesil (UEFI) ise, GPT - UEFI şeklinde, eski nesil ise, MBR - Bios şeklinde biçimlendirmelisiniz.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

gecegezen

Galiba biraz kafa karşıklıyı var. Ubuntu bir isletim sistemindir aynı Windows 10 gibi o yüzden onu telefonu kullanarak falan kuramasınız Virtualbox ise zaten sanal bir bilgisayar oluşturur. Windows 10'da ubuntu çalıştıramazsın..
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

nuktedan00

[mention=648723]@gecegezen[/mention] Windows Subsystem for Linux ne güne duruyor hocam? :)
Meine ehre heisst treue!

gecegezen

Alıntı yapılan: nuktedan00 - 19 Ağustos 2019 - 00:21:20
[mention=648723]@gecegezen[/mention] Windows Subsystem for Linux ne güne duruyor hocam? :)
Dur kafaları iyice karıştırmayalım şimdi (Bak, Wine hiç bahsetmiyorum. ;) )
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

Reaper

Detayları bilmiyorum, detaylara sonra gireceğim. Bildiğim tek şey Ubuntu'nun Wındowstan daha iyi olduğu. Belge dediğim Windowstaki belgeleri Ubuntu'dan da görebilmek istiyorum. Başlıkları anlamadım.

.py

Alıntı yapılan: Reaper - 19 Ağustos 2019 - 16:57:15
Windowstaki belgeleri Ubuntu'dan da görebilmek istiyorum.

UBuntu için dosya yöneticisini çalıştırın en alttaki Other Locations butonuna basın --> Computer yazan kısım benim linuxun sistem dosyaylarının oldugu dizin altındaki 645 gb lık kısım ise windows7 nin bulundugu dizin yani ubuntu üzerinden windowstaki dosyalarınıza ulaşabilrisin genelde kopyalama için izin veriyor yani windowstaki dosyalrınızı dosyayı kopyalarak linuxa taşıyabilirsiniz.

Reaper

Herkese tesekkurler, kurdum... Muhtesem be...

.py

Alıntı yapılan: Reaper - 19 Ağustos 2019 - 18:27:26
Herkese tesekkurler, kurdum... Muhtesem be...

Kurulum yaparken sizi en zorlayan kısım hangi bölümü oldu? Ilk deneyimizi bizimle paylaşır mısınız?

Reaper

Bilgisayarı açtığımda seçme ekranı çıkmıyor. Bunu nasıl çözerim.

.py

[mention=648752]@Reaper[/mention]Ben hiç birşey analmadım:) sorduğuma pişman oldum:) lütfen arka arkaya mesaj yazmayın. birnci mesajınızı editleyerek devam edin uyarı alıcaksınız.

Reaper

Yukarı yazdım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Ağustos 2019 - 01:23:27

Lanet olasi usbyi okumuyor. Windows kadar dandik bir isletim sistemi de yoktur.  Donanim fark etmezsizin takilir, sister, surekli yeni seyler yuklenir, her sey sizin izniniz disinda gerceklesir... Kisisel bilgisayarima yuklerim artik.

.py

Alıntı yapılan: Reaper - 19 Ağustos 2019 - 20:02:45
Yukarı yazdım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Ağustos 2019 - 01:23:27

Lanet olasi usbyi okumuyor. Windows kadar dandik bir isletim sistemi de yoktur.  Donanim fark etmezsizin takilir, sister, surekli yeni seyler yuklenir, her sey sizin izniniz disinda gerceklesir... Kisisel bilgisayarima yuklerim artik.
Empat, forum sorumlusu sizi Lütfen kısa süre içerisinde üst üste ileti (flood) atmayın. diyerek uyardığı halde neden bu kuralı ihlal etmekte ısrar ediyorsunuz benim anladığım biraz heyacanlısınız biraz sakinleşin lütfen ve uyarıları dikkate alın. konnuyla alakalı size yardımcı olmak istiyorum ama hangi aşamada oldugunuzu şuan itibariyle ben anlayamadım. lütfen cümle kurarken daha anlaşılır ve acele etmeden cümlenizi kurun. lütfen benide yanlış anlamayın.

Reaper

Yukari yazdigimi belirmek icin tekrar yazi yazdim. Baska bir sey yapmadim. Ubuntu'yu kurdum ama secme ekrani gelmedigi icin sildim. Bir de birkac sorum olacak, muzik pluginlerini aciliyor mu? Denemem icin daw olarak Reaper'i indirip, Windowsunuz varsa Windows'un gorunen dosyalarina gore, plugin de indirerek deneyebilirsiniz.