linux altında live-stream tv izlemek için güzel bir program buldum...

Başlatan aperon, 17 Ocak 2009 - 03:36:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aperon

merhabalar,konu buraya uygunmu bilmiyorum ama değilse gereken yere taşınacağından eminim...

uzun süredir linux altında dünya genelinden online-stream tv kanallarını izleyebileceğim bir program arıyordum...birçok programı denedim
ve şu adresteki programı buldum ;  http://www.livestation.com/downloads?tracker=home_download
benim için önemli bir olay olduğu için duyurayım dedim heyecanla...avrupaya yayın yapan memleket kanallarımızda var.eklene biliyor bir çok kanal...

ayrıca bir ricam var,arkadaşlar sizin online tv izlemekle ilgili öneri ve çözümlerinizide bekliyorum bu başlık altına...bir senedir ancak bunu buldum ve kullanabiliyorum...

deliver

emeğine sağlık ama keşke seninde istediğin gibi önce bulsaydın benim tv kartım vardı ve kullanamıyordum. forumda nasıl çalıştıracağım yayınlandığından beri bi problemim yok. ama bu proğramda işime yaramıyor değil...

ironic

Geçenlerde ekle/kaldır 'ı kurcalarken miro online tv yazılımını merak edip yükledim. Çok fazla denemedim ama iyi sayılır. Ben genelde izleyeceğim kanala ait url' yi bulup video oynatıclarla kullanmayı tercih ediyorum.

erhangulsum

ben miroyu yukledim ama acilmiyior, bu verdiginizi de indirdim ama run dosyasini kuramadim, nasil kurabildiniz siz?

bytan

İndirdiğin dizine uçbirimden geçip aşağıdakileri sırayla yaz:

chmod +x Livestation-[version].run
./Livestation-[version].run

q'ya basarak tüm koşulları okumaktan kurtulursun. y'ye basarak kabul edersin. Bir ara şifreni sorduğunda yaz. Çalıştırmak içinse:

livestation

Çok fazla kurcalamadım ancak, açılınca hesap edinmen için bir ekran geliyor. Hesap edindikten sonra 10 civarı kanal öntanımlı olarak yükleniyor.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

erhangulsum

Alıntı yapılan: bytan - 06 Eylül 2009 - 00:13:52
İndirdiğin dizine uçbirimden geçip aşağıdakileri sırayla yaz:

chmod +x Livestation-[version].run
./Livestation-[version].run

q'ya basarak tüm koşulları okumaktan kurtulursun. y'ye basarak kabul edersin. Bir ara şifreni sorduğunda yaz. Çalıştırmak içinse:

livestation

Çok fazla kurcalamadım ancak, açılınca hesap edinmen için bir ekran geliyor. Hesap edindikten sonra 10 civarı kanal öntanımlı olarak yükleniyor.

yapamadim valla hocam

bende masaustunde duruyor

home/erhan   olacak sanirim

program da masaustunde aynen su isimde

Livestation-2.7.0.run

bytan

cd Desktop

veya

cd Masaüstü

ile uçbirimle masaüstüne geç. Verdiğim komutu ise Livestation-2.7.0.run olarak uygula.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

helluri

baytan ın yazdıklarına ek olarak arada Installation directory [/usr/local/Livestation]:
diye bişiy çıkıyor. Oraya home falan bişiyler yazmayı denedim, olmadı.

sonra sadece enter a basınca yükleme tamamlandı.

bakalım nasıl bir program..

erhangulsum

Alıntı yapılan: bytan - 06 Eylül 2009 - 00:46:25
cd Desktop

veya

cd Masaüstü

ile uçbirimle masaüstüne geç. Verdiğim komutu ise Livestation-2.7.0.run olarak uygula.

olmadi hocam ya da ben yapamadim

erhan@erhangulsum:~$ cd Masaüstü
erhan@erhangulsum:~/Masaüstü$ Livestation-2.7.0.run
bash: Livestation-2.7.0.run: command not found
erhan@erhangulsum:~/Masaüstü$

bytan

PF @ ST

erhangulsum

Alıntı yapılan: bytan - 06 Eylül 2009 - 01:14:26
Bu şekilde dene:

chmod +x Live*
./Live*run

tamamdir program yuklendi fakat kisayol falan yaratmadi, o nasil oluyor?

bytan

Masaüstünde "Sağ tık -> Başlatıcı oluştur" işini görür.

PF @ ST

Dixie

Alıntı Yap*  Due to graphics driver issues, ATI and Intel graphics cards may exhibit flickering when using Livestation and Compiz or other OpenGL applications simultaneously. At present the only solution is to temporarily disable Compiz/Beryl while running Livestation. The commands below may help (click for Ubuntu desktop shortcuts).
         o metacity --replace
         o compiz --replace

ATI ekran kartı sahiplerinin düzgün seyretmesi için ayrıca yapması gerekenleri de ben eklemiş olayım. Zavallı ben  :'( :'( :'(

tabi bunları yapmak da kar etmeyebilir.  :'(

helluri

Alıntı yapılan: bytan - 06 Eylül 2009 - 11:51:51

Could not save launcher
The name of the launcher is not set.
Uyarısını alıyorum.

Sadece terminal e livestation yazarsam başlatabiliyorum programı.

bytan

Başlatıcının "Ad" değerini boş bırakmışsın @helluri.

PF @ ST

cok_yasa_kamil

Alıntı yapılan: helluri - 06 Eylül 2009 - 14:14:08
Alıntı yapılan: bytan - 06 Eylül 2009 - 11:51:51

Could not save launcher
The name of the launcher is not set.
Uyarısını alıyorum.

Sadece terminal e livestation yazarsam başlatabiliyorum programı.
Sadece bunun için demiyorum, başka zamanlarda da lazım olabilir; bir program çalıştırmak istediğinde, komut satırından, ALT+F2 yapınca çıkan pencereye yazman yeterli  ;)

helluri

Alıntı yapılan: bytan - 06 Eylül 2009 - 14:52:15
Başlatıcının "Ad" değerini boş bırakmışsın @helluri.

Pardon ya, ezbere gidiyoz. İnsan bi okur.  :D
Ubuntuya startup application eklerken isim kısmını boş bırakmaya alışmışım, ondan oldu. hahaha

bytan

PF @ ST

setare

arkadaşlar livestation programının run uzantılı setup dosyasını siteden indirerek kurdum ancak livestation programı bende çalışmadı yani ses var görüntü yok sanırım ati ekran kartından kaynaklandı.
herneyse bende programı kaldırmak için
sudo aptitude purge livestation
komutunu uyguladım bazı paketler kalktı ama livestation programı gene çalışıyor. Acaba hangi paketleri kaldırmış olabilirim. bir de livestation programını nasıl kaldırabilirim?

sudo aptitude purge livestation
Reading package lists... Bitti
Building dependency tree       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti
Geniş durum bilgisi okunuyor     
Paketlerin durumu güncelleniyor... Bitti
Adında ya da tanımında "livestation" içeren hiçbir paket bulunamadı
Adında ya da tanımında "livestation" içeren hiçbir paket bulunamadı
Hiçbir paket kurulmayacak, yükseltilmeyecek ya da kaldırılmayacak.
0 paket yükseltildi, 0 yeni kuruldu, 0 kaldırıldı, 39 yükseltilmedi.
Arşivlerden 0B veri alınacak. Paketler açıldıktan sonra 0B yer kullanılacak.
Reading package lists... Bitti
Building dependency tree       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti
Geniş durum bilgisi okunuyor     
Paketlerin durumu güncelleniyor... Bitti

heartsmagic

Depodan kurmadın ki böyle kaldırasın :)
Kaldı ki benim bildiğim Livestation /usr/local/bin altında bir Livestation dizini ve livestation başlatıcısı oluşturuyor sadece. Bunları silerek kaldırabilirsin kendisini.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ironic

badhero

Ahlaksız bir soru olabilir ama yine de soracam: Bu program Sopcast tarzı, LigTv 'yi de izleyebileceğimiz bir program mı?

setare

Alıntı yapılan: heartsmagic - 08 Ekim 2009 - 15:32:55
Kaldı ki benim bildiğim Livestation /usr/local/bin altında bir Livestation dizini ve livestation başlatıcısı oluşturuyor sadece. Bunları silerek kaldırabilirsin kendisini.
heartsmagic
bu dizinde /usr/local (/usr/local/Livestation) Livestation adlı bir klasör var fakat silinmiyor.
Bir de
"bin,sh ve run uzantılı paketleri kaldırmak" adlı bir başlık açılsa iyi olur. Nasıl yüklenir adlı konu başlığı var ama nasıl kaldırılır ile ilgili bilgiyi ben göremedim

Dixie

Alıntı yapılan: setare - 08 Ekim 2009 - 18:08:59
Alıntı yapılan: heartsmagic - 08 Ekim 2009 - 15:32:55
heartsmagic
bu dizinde /usr/local (/usr/local/Livestation) Livestation adlı bir klasör var fakat silinmiyor.
Bir de
"bin,sh ve run uzantılı paketleri kaldırmak" adlı bir başlık açılsa iyi olur. Nasıl yüklenir adlı konu başlığı var ama nasıl kaldırılır ile ilgili bilgiyi ben göremedim

Sanırım o dosyaları kaldırmak için root olmak gerekiyor. Masaüstünde Alt+F2 yaptıktan sonra açılan pencereye "gksu nautilus" yazmanız yeterli.

heartsmagic

@bethiro, hayır.
@setare, silme yolunu @Dixie söylemiş. .run ve .sh uzantılı dosyaların kaldırılması için ne yazık ki programa kaldırma özelliğinin eklenmiş olması gerekiyor. Kısacası standart bir durum değil.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.