[Çözüldü]amsn karekter sorunu

Başlatan sdk, 13 Ocak 2009 - 22:28:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Malik

ilk sayfada demişsiniz sadece amsn de sorun yaşıyorum diye. bende de sorun öyleydi sadece amsnde türkçe karakter kullanamıyordum. emesene, pidgin ve bilgisayarın heryerinde normaldi, sorunlu tek yer amsndi, belki sizde olmayabilir, belki sorun bende de başka bişeydir, belki de hiç alakası yoktur bilemiyorum. ama bede tekrar yükleyince geçmişti. saygılarımla...
Bir şey öğrenmek istediğimde dışarı çıkar ve benden daha çok bilen birisini bulur ona sorarım. Bazen çok kazık sorarım!!!

Linux bir felsefedir, felsefe öğretidir, öğreti bilim ve düşüncedir, bilim ve düşünce özgürlüktür, özgürlük ise linuxdur. Yani Linux herşeydir.

sdk

amsni mi tekrar yükledin? bende denedüm bunu. eski sürümünü de denedim olmadı sonra en güncel sürümünü tekrar yükledim.

Malik

yok amsn i değil, ubuntuyu tekrar yükledim. dediğim gibi klavye yanlıştı herhalde. bana o tavsiye edildi ben de yaptım düzeldi. herşeyin yedeğini alınca yüklemek fazla uzun sürmedi zaten. bilmiyorum başka bir çıkış yolu bulunur mu ama benim çok sinirimi bozuyodu sinirlendim yükledim bende düzeldi. eğer sende yüklersen umarım sende de düzelir çünkü çok can sıkıcı bir olay :) çeken bilir :)
Bir şey öğrenmek istediğimde dışarı çıkar ve benden daha çok bilen birisini bulur ona sorarım. Bazen çok kazık sorarım!!!

Linux bir felsefedir, felsefe öğretidir, öğreti bilim ve düşüncedir, bilim ve düşünce özgürlüktür, özgürlük ise linuxdur. Yani Linux herşeydir.

sdk

ya ben birsürü oyun filan kurdum poker filan oynuyorum onları filan baştan kurmam cok sorun olcak tekrar kurmak birsürü icon filan kurdum yani sıfırdan zor olur benim için :) bi cozum bulcaz ya bakalım :D

btermeli

Sen de windows fontları filan tam olarak yüklü di mi??
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

sdk

bütün fontlar yüklü hepsine baktım

btermeli

Istersen aksam kendi yukleme yaptigim paketi yuklerim, bende sorunsuz calisiyor, denersin. Sorun cikarsa yine, demek ki sistemde bir sorun var.
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

sdk

sistem tamamen saçmalamış durumda şuan kapatmak isteyince menü çubukları gidiyor. neden bilmiyorum ama sistemi baştan kurmam gerekicek sanırım şimdi baştan kurcam haber verirsem pakedi yüklersen sevinirim. haber vericem

sdk

arkadaşlar sorun çözüldü sistemi yeniden kurdum getdebden indirip kurdum amsni de şimdi sorun yok içime daha bi siniyor böyle sorunlar ortadan kalkınca :)