İLERİ DÜZEY PYTHON

Başlatan Azat_Tekin, 08 Ağustos 2019 - 23:53:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Azat_Tekin

'Merhaba orta ve ileri düzey python biliyorum.'
Demek için neleri bilmiş olmam gerek ve neler yapabiliyor olmam gerekiyor.

.py

Alıntı yapılan: Azat_Tekin - 08 Ağustos 2019 - 23:53:17
'Merhaba orta ve ileri düzey python biliyorum.'
Demek için neleri bilmiş olmam gerek ve neler yapabiliyor olmam gerekiyor.

neleri bilmeniz gerek degılde hangi alanda calısıyorsanız o konuda kac saat zaman gecirdiniz o daha cok önemli diye dsünuyorum. hangı sevıyede oldugunuzu dile ne sevıyede hakım oldugunuzu anlamak ıcın mesela bir yılan oyununu hazır modul (pygame) kullanmadan yazabılırmısınız?

Empat

Genel olarak en başta OOP hakimiyetiniz olması gerekiyor. Diğerleri, alanınıza göre değişir.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

Amenofis

Dilin bütün anahtar sözcüklerini ve kurallarını ezberlediğin zaman o dili ileri seviyede biliyor olursun. Ancak bu program yazabileceğin anlamına gelmez.

Aaron

Alıntı yapılan: Amenofis - 11 Ağustos 2019 - 22:02:46
Dilin bütün anahtar sözcüklerini ve kurallarını ezberlediğin zaman o dili ileri seviyede biliyor olursun. Ancak bu program yazabileceğin anlamına gelmez.

Bunu soyleyerek ne demek istediniz tam olarak?

Amenofis

[mention=648722]@Aaron[/mention]

Yani programlama dili, yazılım geliştirmek için kullanılan araçlardan biri sadece. Dili 1 ayda öğrenirsin ama yazılım geliştirme tecrübe işidir, uzun yıllar alır.

Empat

Sorununuz çözüldüyse, forum düzeninin sürdürülebilirliğine katkı sağlamak için, konu başlığınızı [Çözüldü] olarak işaretlemenizi rica ediyoruz.

Başka bir sorunun yanıtını bulamazsanız ya da bir sorunla karşılaşırsanız, yeni bir konu açabilirsiniz.

İyi forumlar.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!