Ubuntu Kurulum Ekranında Takılma Sorunu / Alınan Dosya 159/159 Takılıyor! YARDIM

Başlatan muratcansw, 27 Temmuz 2019 - 23:58:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

muratcansw

Selam dostlar,
Yeni bir linux kullanicisiyim 1 hafta once ubuntu dagitimini win10 yanina kurmayi basardim bu zamana kadar format atmayi falan bilmiyordum acikcasi.Bugün steamOS isletimi diye bir şey duydum heves edip indirip usbme kurdum denemek için.Menu ekraninda yanlislikla "diski sil ve SteamOS yukleyi" secmisim hangi kafayla sectiysem neyse işte benim windows10, ubuntu hepsi gitti steamOS ile baş başa kaldım :D Sonra telefondan ubuntu iso indirip telefona usb takip isoyu usb ye yazdirmayi basardim ve usb yi taktim kurulum seceneklerinde "Başka bir şey" secenegini sectim ve tum disklere sag tiklayip sildim tertemiz ettim.Sonra kuracagim diski secip ext4 ve "/" isaretleyip kuruluma devam ettim kurulum ekraninda "Alınan Dosya 159/159" da donup kaliyor.Saat suan 23:52 ve sabaha kadar acik birakmayi dusunuyordum buraya yazmak aklima geldi.

Fotoğraf atayim durum budur arkadaşlar:

nuktedan00

Anladığım kadarıyla Grub'un kurulacağı bir bölüm oluşturmamışsınız. Sorun ondan kaynaklanıyor olabilir. Kurulumu yeniden başlatıp disk bölümleme ekranından 512 MB'lık bir bölüm oluşturup eğer UEFI sistem kullanıyorsunuz bölümü FAT32 olarak biçimlendirmeli ve /boot/efi'ye bağlamalısınız. Veyahut BIOS sistem kullanıyorsanız da bölümü ext4 olarak biçimlendirip /boot'a bağlayıp kurulumu yapmalısınız. Esen kalın..
Meine ehre heisst treue!

lnxdev

muratcansw

[mention=648129]@nuktedan00[/mention]
[mention=648129]@lnxdev[/mention]

Dostlar bir şey yapmama gerek kalmadı sabah uyandım bilgisayarın ekranını açtım "Kurulum başarıyla tamamlandı!" uyarısıyla karşılaştım siteme reset attım şuan sorunsuz çalışıyor. Diskimin tamamını ubuntuya verdim ama yanına windows10 kurmak istiyorum mevcut diskimi bölümleyip oraya windows10 kurmak istiyorum sorun çıkarmı? grub ekranını düzeltmeyi biliyorum ama grubu yükleyebilir mi? çünkü grubu yükleyememiş diye bir şey söylediniz ben diski windows10 için bölerken ek olarak 512mb lık yer daha açayımmı ne olur ne olmaz belki grubu yükleyemez diye?

lnxdev

Şuan windows kurarsanız grub silinecektir o yüzden grubu tekrar kurmanız gerekir. Fakat ubuntu'da çok bir ayar yapmadan ilk windows kurun belli bir alana daha sonra kalan alana da ubuntu kurulumunu gerçekleştirmeniz daha az uğraşlı bir yöntem olur.