Acilista Ubuntuyu Baslatamiyorum

Başlatan ttengilimoglu, 26 Temmuz 2019 - 06:08:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ttengilimoglu

Arkadaslar merhaba, ben dun aksama kadar bir windows kullanicisiydim, ancak en sonunda canima tak etti ve diski sifirlayip ubuntuyu kurdum  :D
Diski ikiye boldum ve resimlerimi D ye attim. Sonra ubuntu iso dosyasini indirdim ve dvd ye yaktim. Biostan gerekli ayari yapip ubuntu kurulumunu baslattim.
Sonra kurulumda windows olan diskin uzerine ubuntuyu kurdum.
Buralara kadar sorunsuz geldim ancak kurulumu yaptiktan sonra dvd yi cikarttigimda, biostan hangi ayari yaparsam yapayim asla ubuntuyu baslatmiyor.
Su an pcye ubuntuyu dene diyerek dvd uzerinden girdim ve foruma bu sekilde yaziyorum ancak dvd olmadan ubuntu acilmiyor.
Yani su an anlayacaginiz windowsu da sildim ubuntuyu da baslatamiyorum ve ne yapacagimi bilmiyorum  :D

illedelinux

Biostan nomodeset devredışı bırakmanız gerekiyor.
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

lnxdev

Alıntı yapılan: illedelinux - 26 Temmuz 2019 - 07:48:02
Biostan nomodeset devredışı bırakmanız gerekiyor.

BIOS'un böyle bir özelliği mi var? Benim anladığım kadarıyla önyükleyici düzgün kurulmamış.

krwlng

"Ubuntu'yu başlatmıyor" ama ne yapıyor? Yani bir hata kodu veya bir uyarı mı çıkıyor yoksa siyah bir ekran mı çıkıyor, detay verebilirseniz çözüm bulmak daha kolay olur. Sanki grub doğru kurulmamış hissine kapıldım ama detay verirseniz emin oluruz.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

ttengilimoglu

Bilgisayarı açtığımda Biosun shell ekranına giriyordu, internette aradığımda çıkan bios ayarlarının hiçbiri benim bios menümde çıkmadığı için bir türlü açılış işlemini duzeltemedim. Ankartimdan dolayı bios sürümümün eski olduğu ve update etmem gerektiğini öğrendim. O işe de hiç bulaşmak istemediğimden son seçenek olarak bugün resimlerimi farklı bir harddiske alıp, Ubuntu kurulumunda bu sefer diski komple silerek kurulum yapmayı denedim ve nihayet sorunum çözüldü. Anladığım kadarıyla sorun benim bios sürümümün eski olmasından veya kurulum sırasındaki disk bölümünü ayarlarken bios için gerekli ayarları yapamamdan kaynaklandı ama diski komple silip sıfırdan bir kurulum yaptım ve şu an sorunsuz bir şekilde baslatabiliyorum (:

Empat

[mention=648091]@ttengilimoglu[/mention]
Sorununuz çözüldüyse, forum düzeninin sürdürülebilirliğine katkı sağlamak için, konu başlığınızı [Çözüldü] olarak işaretlemenizi rica ediyoruz.

Başka bir sorunun yanıtını bulamazsanız ya da bir sorunla karşılaşırsanız, yeni bir konu açabilirsiniz.

İyi forumlar.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!