[Kilitli] Ubuntu 8.04 sürümü için sipariş?

Başlatan potasyumsiyanur, 18 Nisan 2008 - 13:23:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

potasyumsiyanur

Arkadaşlar, daha önce shipit adresini sürekli kontrol ederken 7.10 a ait cd siparişi alınmaktaydı fakat bugün itibari ile sitede şöyle bir açıklama mevcut:
Alıntı YapUbuntu 8.04 LTS (Hardy Heron) has not been released yet, but we'll record your request and send you a CD as soon as that happens. Note that delivery will take from six to ten weeks once it is sent.

Acil olarak paylaşmak istedim, bu durumda şuanda istek yapsak erkenden elimize 8.04 sürümü geçer mi?
deniz yanmaz dersin ama...
yanarsada kimse söndüremez.

sedefsiz_masrapa

Alıntı YapUbuntu 8.04 LTS (Hardy Heron) has not been released yet, but we'll record your request and send you a CD as soon as that happens. Note that delivery will take from six to ten weeks once it is sent.
valla diyorlar ki daha çıkmadı 8.04 ama çıkar çıkmaz biz size yollayacaz. ama yollama işlemi 6-10 hafta arası sürebilir diyorlar kendileri. yani boşverelim bu işi, indirelim internetten.. eğer çıktığı gün denemek istiyorsak tabi..

fortran

Sürümün çıkmasına 6 gün kaldı ama gelmesi için beklemeniz gerekecek tabii. ;)
Özgür yazılım dergisi: eniXma

eren

Şu an sipariş verirseniz 8.04 sürümü size gönderilecektir. Gönderim ücretsiz ve 4 ile 6 hafta arasında geliyor.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

platonix

Alıntı yapılan: fortran - 18 Nisan 2008 - 18:09:54
Sürümün çıkmasına 6 gün kaldı ama gelmesi için beklemeniz gerekecek tabii. ;)

bu 8.4 un eski vesiyonundan ne gibi farkliliklari var ?? bide 7.10 dan 8.4 e nasilo geceriz ???

biraz acarsaniz sevinirim

sedefsiz_masrapa

egitimist

Ücretsiz Ubuntu- Kubuntu CD'leri siparişi verin.
Yazar Administrator   
Friday, 18 April 2008
        Ücretsiz Ubuntu- Kubuntu CD'leri siparişi verin.Hem de 8.04 Hardy Heron!
Canonical destekli popüler Linux dağıtımı Ubuntu ve Kubuntu için Shiplt (ubuntu için), Shiplt (kubuntu için )ücretsiz olarak CD siparişi verebilirsiniz. 8.04 Hardy Heron'un yayınlanmasına 5 gün kala siparişler toplanıp Hardy yayınlandıktan sonra gönderilecek. CD'leriniz iki ila on hafta içindeShiplt'e üye olurken belirttiğiniz adresinize postalanıyor. Elinize geçen bu orjinal kurulum-live cd'lerle sorunsuz kurulumlar yapabilir isterseniz cd sürücünüzden live olarak çalıştırıp ubuntu dünyasının harikalarıyla tanışabilirsiniz.

Get Ubuntu › Request a Free CD

Kaynak

eren

Alıntı yapılan: egitimist - 18 Nisan 2008 - 23:35:32
Ücretsiz Ubuntu- Kubuntu CD'leri siparişi verin.
Yazar Administrator   
Friday, 18 April 2008
        Ücretsiz Ubuntu- Kubuntu CD'leri siparişi verin.Hem de 8.04 Hardy Heron!
Canonical destekli popüler Linux dağıtımı Ubuntu ve Kubuntu için Shiplt (ubuntu için), Shiplt (kubuntu için )ücretsiz olarak CD siparişi verebilirsiniz. 8.04 Hardy Heron'un yayınlanmasına 5 gün kala siparişler toplanıp Hardy yayınlandıktan sonra gönderilecek. CD'leriniz iki ila on hafta içindeShiplt'e üye olurken belirttiğiniz adresinize postalanıyor. Elinize geçen bu orjinal kurulum-live cd'lerle sorunsuz kurulumlar yapabilir isterseniz cd sürücünüzden live olarak çalıştırıp ubuntu dünyasının harikalarıyla tanışabilirsiniz.

Get Ubuntu › Request a Free CD

Kaynak

Yazar Administrator değil egitimist ya da Serdar Gündüz olmalıydı :)
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Sypro

Alıntı yapılan: Eren - 19 Nisan 2008 - 00:22:04

bence o çeviren olmalıydı. :)

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

eren

Alıntı yapılan: Sypro - 19 Nisan 2008 - 00:48:40
Alıntı yapılan: Eren - 19 Nisan 2008 - 00:22:04

bence o çeviren olmalıydı. :)

Kaynak site Serdar'ın. Oraya yazan da buraya yazan da o olduğuna göre yazar kısmına kendi adını yazması bence daha doğru :D

potasyumsiyanur

deniz yanmaz dersin ama...
yanarsada kimse söndüremez.

erenali

8.4 sürümünü sipariş ettim, geçenlerde Solaris istemiştim onu da gönderdiler.
Fazla isteyip etrafımda yeni kullanıcılara kazandırıyorum.
Umarım daha fazla Ubuntu kullanıcısına ulaşırız.
;)

komikimben

an itibariyle siparişimi vermiş bulunuyorum.

kim ne derse desin, insanın elinde orjinal bir ubuntu cdsinden daha güzel birşey olamayabiliyor bazen. 8) 8)

platonix

Sypro

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

sedefsiz_masrapa

s1bernet1k

Üstteki başlıkları inceledim de en çok hoşuma giden singleclickinstall olayı eğer bu gerçekleşirse çok güzel olacağına inanıyorum..
https://wiki.ubuntu.com/SingleClickInstall
Bir parça dejavu yaşadım. Hepsi bu

heartsmagic

Alıntı yapılan: zafercanpolat - 19 Nisan 2008 - 18:34:39
Üstteki başlıkları inceledim de en çok hoşuma giden singleclickinstall olayı eğer bu gerçekleşirse çok güzel olacağına inanıyorum..
https://wiki.ubuntu.com/SingleClickInstall

Hmm Suse'ye özenmişler :) Suse daha önce birine özenmişse bilemem.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Kutadgu

Ben bir ay kadar önce vermiş olduğum siparişi kontrol ettim. Arkadaşlarıma da dağıtayım diye biraz fazla istemiştim ancak baktığımda sadece 3 tane yollamayı kabul etmişler. Oysaki öğrendiğim kadarıyla benim verdiğimden çok daha fazla olan siparişleri bile kabul edip yollamışlar. Acaba artık gereksiz yere fazla istendiğinimi düşünüyorlar? Kendileri demiyormuydu nasılsa yolluyoruz bari fazla isteyinde arkadaşlarınızı da ubuntu ile tanıştırın diye (Kaldıki madem 3 tane yollayacaklardı baştan bilsem daha çabuk gelsin diye 1 tane isterdim)

komikimben

merak etme bende bir tane istedim sadece ve hala gelmedi.

gemiye vermişler ama gelir heralde. eli kulağındadır.

ama sana katılıyorum özgürhan kardeş.

munirekinci

Hayır, istediğiniz miktarı kırpıp yollamıyorlar. Ne kadar istemişseniz onu yolluyorlar. Sanırım sizin olayda bir aksilik var.

Benimki de gelmedi, shipit ile kontrol ettim;
14 CDs requested on 2008-04-20. 14 CDs were approved and sent to the shipping company on 2008-04-22. Please note requests usually take from 4 to 6 weeks to deliver, depending on the country of shipping.
yazıyor.

Sizinkinde ne yazıyor?

Sypro

Ayın 28'inde 5 tanesi kabul edilmiş:) 25 taneden.
Ki belirtmiştim, Türkiye takımındayım ve çevreme dağıtmak için istiyorum diye. Sorun değil, IEU Help Desk'e bana gelen cd'yi veririm, bende kopya da olsa sorun olmaz.
Garip, ozguran'ın da dediği gibi çok isteyip dağıtın kargo masrafları cd masrafından fazlaya geliyor diyen hatta bi kaç sene önce minimum 25 tane gönderen onlar değil miydi..

neyse, vardır bildikleri.

Semih

Ben sadece bir tane dekstop cd istedim.Diğer türevlerden birer tane gelmiş ;)Toplamda 12 tane Cd geldi bir tane orjinal kendime ayırdım.Dün gelince dağıttım herkese :)
A.Semih Türk