Setup Yaparken Ekran Kararması

Başlatan Dirtys, 08 Temmuz 2019 - 16:46:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Dirtys

Merhabalar, arkadaşlar. Öncelikle bir kaç gündür bir sorunla karşılaşıyorum. Bilgisayarım da, Windows 10 yüklü ve bununla yanı sıra Ubuntu kurmaya çalışıyorum. Ubuntu, kurulumunu çalıştırıyorum ve tam Setup ekranında, ekran kararıyor. Monitörde sinyal yok yazısı çıkıyor fakat monitörün tuşuna basıp ardından kapatıp/açtığımda sorun düzeliyor. Fakat, geçici olarak ortalama 1 dakika sonra tekrar ekran kararıyor. Ekranı açıp kapatarak, yüklemeyi bitirsem bile normal giriş yaptığım zaman durmadan bunu yapıyor. Bunun dışında, bütün Linux sürümlerinde de aynı sorunu yaşıyorum.

Empat

Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

Dirtys

Alıntı yapılan: Empat - 10 Temmuz 2019 - 08:41:47
Ubuntu'yu nomodeset değişkeniyle yüklemeyi deneyin.

Bkz: https://medium.com/@peterpang_84917/personal-experience-of-installing-ubuntu-18-04-lts-on-xps-15-9570-3e53b6cfeefe
Denemediğim zaman başarıyla çalışıyor fakat boyut sorunu yaşıyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 11 Temmuz 2019 - 01:04:44

Alıntı yapılan: Dirtys - 10 Temmuz 2019 - 14:39:30
Alıntı yapılan: Empat - 10 Temmuz 2019 - 08:41:47
Ubuntu'yu nomodeset değişkeniyle yüklemeyi deneyin.

Bkz: https://medium.com/@peterpang_84917/personal-experience-of-installing-ubuntu-18-04-lts-on-xps-15-9570-3e53b6cfeefe
Denemediğim zaman başarıyla çalışıyor fakat boyut sorunu yaşıyorum.
Nomodeset ayarında, ekran çözünürlüğünü değiştirmenin bir yolu var mı?

Empat

[mention=647716]@Dirtys[/mention]
Merhaba.

Lütfen kısa süre içerisinde üst üste ileti (flood) atmayın.

Bunun yerine daha önce attığınız iletiyi düzenleyin.

Alternatif olarak; Nomodeset ile sistemi yükledikten sonra ekran çözünürlüğünü değiştirebilirsiniz. (nomodeset ile sistem kurulumu sonrası hakkında yeterli bilgim yok. Dolayısıyla bu bahsettiklerimden emin değilim.)
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!