DPKG İndirme Sorunu (dpkg: hata: --add-architecture)

Başlatan bluestorm, 28 Haziran 2019 - 04:13:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bluestorm

Linuxu 2 Gündür Kullanıyorum Wine İndirmek İstiyorum Şu Hata geliyor:
Şunu Yazıyorum :
sudo dpkg --add-architecture i386 sudo apt-get update sudo apt-get install wine wine64 wine32:i386
Bu Hatayı Alıyorum:
sudo dpkg --add-architecture i386 sudo apt-get update sudo apt-get install wine wine64 wine32:i386
dpkg: hata: --add-architecture seçeneği sadece bir argüman alır

Paket kurma ve kaldırma hakkında yardım almak için dpkg --help yazın [*];
Kullanıcı dostu paket yönetimi için 'apt' veya 'aptitude' araçlarını kullanın;
dpkg ile kullanabileceğiniz hata ayıklama bayraklarının listesini görmek için
dpkg -Dhelp yazın;
Zorlama seçeneklerinin listesini görmek için dpkg --force-help yazın;
*.deb dosyalarını değiştirme hakkında bilgi almak için dpkg-deb --help yazın;

[*] ile işaretlenmiş komutlar çok miktarda çıktı üretir - 'less' ya da
'more' araçları ile birlikte kullanın !
Ya Da:
Key Eklerken Bu Hatayı Veriyo:
HTTP isteği gönderildi, yanıt bekleniyor... 200 OK
Uzunluk: 3122 (3,0K) [application/pgp-keys]
Kayıt yeri: `Release.key'

Release.key           0%[                    ]       0  --.-KB/s               Parçalama arızası

Steamda libGL.so.1 Hatası Veriyo WBide Wine Da Bir Sürür Paket Hatası Alıyom

ampirist

Alıntı yapılan: bluestorm - 28 Haziran 2019 - 04:13:02
Lütfen Bana Yardım Edin Linuxu 2 Gündür Kullanıyorum Wine İndirmek İstiyorum Şu Hata *geliyor:
Şunu Yazıyorum : sudo dpkg --add-architecture i386 sudo apt-get update sudo apt-get install wine wine64 wine32:i386
Bu Hatayı Alıyorum:sudo dpkg --add-architecture i386 sudo apt-get update sudo apt-get install wine wine64 wine32:i386
dpkg: hata: --add-architecture seçeneği sadece bir argüman alır

Paket kurma ve kaldırma hakkında yardım almak için dpkg --help yazın
  • ;
    Kullanıcı dostu paket yönetimi için 'apt' veya 'aptitude' araçlarını kullanın;
    dpkg ile kullanabileceğiniz hata ayıklama bayraklarının listesini görmek için
    dpkg -Dhelp yazın;
    Zorlama seçeneklerinin listesini görmek için dpkg --force-help yazın;
    *.deb dosyalarını değiştirme hakkında bilgi almak için dpkg-deb --help yazın;

• ile işaretlenmiş komutlar çok miktarda çıktı üretir - 'less' ya da
    'more' araçları ile birlikte kullanın !
    Ya Da:
    Key Eklerken Bu Hatayı Veriyo:
    HTTP isteği gönderildi, yanıt bekleniyor... 200 OK
    Uzunluk: 3122 (3,0K) [application/pgp-keys]
    Kayıt yeri: `Release.key'

Release.key           0%[                    ]       0  --.-KB/s               Parçalama arızası
    Steamda libGL.so.1 Hatası Veriyo WBide Wine Da Bir Sürür Paket Hatası Alıyom Lütfen Yardım Edin Yaa
sadece sudo apt-get install wine wine64 wine32:i386 yaz.
dpkg komutu indirilmiş dosyalar için kullanılıyor.
sudo dpkg --add-architecture i386  bu komutu diğerlerinden ayrı yazıp kullan.

gecegezen

Komutu yanlış kullanmışın bu şekilde kullanırsanız bütün komutlar dpkg için birer parametre gibi olur. sudo'ya kala olan kışımları ayrı verin yani;sudo dpkg --add-architecture i386 sudo apt-get update sudo apt-get install wine wine64 wine32:i386veya aşapıdaki gibi komutları sonlandırın. ";" işareti ile

sudo dpkg --add-architecture i386; sudo apt-get update; sudo apt-get install wine wine64 wine32:i386
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

Empat

Merhaba.

Lütfen konu açarken konuyu, içeriğiyle ilgili bölüme açmaya ve konu içeriğinde konuyla alakasız kalıplar (yardım, acil yardım vb.) kullanmamaya özen gösterin.

Konuyu, Ubuntu Türkiye Forum > Yazılım > Yükleme ve Kaldırma Sorunları bölümüne taşıdım.

Konu başlığınızı, DPKG İndirme Sorunu (dpkg: hata: --add-architecture) olarak değiştirdim.

Konu içeriğindeki iletinizdeki alakasız kalıpları (yardım, acil yardım vb.) kaldırarak iletinizi düzenledim.

Bu hatanın çözümünü diğer üyeler paylaşmışlar.

Hatanın sebebi: iki farklı komutu, birleştirme operatörü olmadan birleştirerek çalıştırmanız.

Başka bir sorunu çözdüğümüz konu içerisinde farklı bir sorun çözmeyi, forum düzeninin sürdürülebilirliği açısından doğru bulmuyoruz.

Lütfen bahsettiğiniz diğer hatalar için ilgili bölüme yeni bir konu açınız.

Bu sorununuz çözüldüyse, forum düzeninin sürdürülebilirliğine katkı sağlamak için, konu başlığınızı [Çözüldü] olarak işaretlemenizi rica ediyoruz.

Başka bir sorunun yanıtını bulamazsanız ya da bir sorunla karşılaşırsanız, yeni bir konu açabilirsiniz.

İyi forumlar.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

Dagiztanli08

[mention=647372]@bluestorm[/mention]

sudo dpkg --add-architecture i386

Bunu böyle yazacaksın sonra apt-get update çekeceksin diğerlerini de --add-architecture nin argumeni olarak görüyor buda sorun yaratıyor
ya da bunu yazdıktan sonra || ekle ve devam et