[Çözüldü] Ekran Gelmiyor

Başlatan hafif ayak, 25 Haziran 2019 - 13:09:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hafif ayak

Selamlar, bilgisayarımı araba ile yazlığa getirdiğimden beri bilgisayarın açılış şifre kısmında şifreyi doğru girdiğim halde giriş yapmıyor. Şifreyi giriyorum ekran kararıyor ve maalesef masaüstüne giriş yapmıyor mor bir ekranda kalıyor. Arabada bilgisayarın harddiskine bir şey olmuş olabilir mi?
NOT: Herhangi bir işlem yapamıyorum. Konsola girme vs.

Dagiztanli08

Araba da gelirken hasar almışdır içerisindeki dosyaları tam olarak çalıştıramıyordur.
Terminale v.s giremiyorsanız demekki dosyalar bozulmuş büyük ihtimalle tam olarak çalışamıyor harddisk
bu arada laptop dimi ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Haziran 2019 - 18:53:26

Araba da gelirken hasar almışdır içerisindeki dosyaları tam olarak çalıştıramıyordur.
Terminale v.s giremiyorsanız demekki dosyalar bozulmuş büyük ihtimalle tam olarak çalışamıyor harddisk
bu arada laptop dimi ?

ctrl+alt+f4

ile terminale giriş yapamıyor musunuz ?

hafif ayak

Terminale giriş yaptım terminalden açmaya çalıştım ancak yine olmadı. Ve bana şöyle bir uyarı verdi

[eklenti yönetici tarafından silindi]

Dagiztanli08

Size gösterdiği snap komutunu yazabilir misiniz ?

hafif ayak

Yazdım ancak bilgisayar açılmadığı için internete bağlanamadığımdan olmuyor sanırım.
snap install microk8s --classic çıktısı
hata: cannot install "micro8s": Post https://api.snapcraft.io/v2/snaps/refresh: dial tcp: lookup
api.snapcraft.io: no such host

Dagiztanli08

Öncelikle internetin olup olmadığını kanıtlayalım

ping www.google.com

Bu komutun çıktısını atabilir misiniz eğer ping yollanmıyorsa command line üzerinden bağlanacağız.

hafif ayak

Tamamdır internete bağlanmayı başardım ve snap komutunu çalıştırdım indirme başarılı geçti. Bilgisayarı yeniden başlattım ama maalesef yine giriş yapamadım. İnternete bağlı olmama rağmen şimdi şöyle bir hata alıyorum.
Faied to connect to https://changelogs.ubuntu.com/meta-release-lts. Check your Internet connection or proxy settings
Your Hardware Enablement Stack (HWE) is supported until April 2023

Dagiztanli08

Şu komutu bir çalıştıralım

sudo apt-get update

sudo apt install --install-recommends linux-generic-hwe-18.04 xserver-xorg-hwe-18.04

sistemi reboot ettikten sonra bir bakalım tekrar.

hafif ayak

Verdiğiniz komutlar ile sorun çözülmüştür çok teşekkür ederim.  :)

Dagiztanli08

Çözülmesine çok sevindim :)
İyi günler dilerim.