Linux Merkezi Yönetim Sistemi var mı

Başlatan farukaltun, 18 Haziran 2019 - 15:13:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

farukaltun

Merhaba,

Özel bir şirkette, bazı kullanıcılarımızı lisans maliyeti vs. konulardan kaçınmak için ubuntu 16.04 LTS sürümünü kurup verdik.

kendinize bir admin, kullanıcılar içinde user hesapları ile kullanımları şirket içi web uygulamalarımızı vs. kullanıyoruz. ilk başlarda yönetimi kolayken şimdi sayısı 150 ve üstüne çıktı ( toplam cihaz 3000+ )
uzun zamandır arıştırıyorum. ubuntular için merkezi bir yönetim sistemi, ortak ssh sistemi gibi bir yapı bulamadım. acaba yanlış mı araştırıyorum..
aslında istediğim 2 yapı var,
Kullanıcı bilgilerini Microsoft Active Directory üzerinden bir entegre yazılım ile kullanıcı bilgileri ile giriş yapmaları ( 90 gün sonra parola değiştirmeleri merkezi yönetime bağlı olmaları gerektiğinden ad üzerinden hesapları çekmeliler )
Tek bir merkezden ssh ile yapacağım güncellemeler kaldırmalar ve eklemeleri belirleme yönetme
gibi temel bileşenlerim var. bu tür bir yapı varmı ? var ise nasıl ulaşıp test edebilirim

not: ad bağlantısıda ldap 3 kullanabiliriz ad yapısı destekliyor.

gokalpaltuntas

Merhaba,

Konu hakkında gelişme var mı ?
Özellikle merkezi yönetim için Group Policy işlevi görebilecek bir altyapı var ise paylaşabilir misiniz?

bilasdem

Hocam Merhaba Çekino firmasının yerli kendi geliştirdiği gardiyan var birde havelsanın geliştirdiği kaptan ve liman projeleri var  daha detaylı bilgi isterseniz özelden yazabilirsiniz yardımcı olurum.