python ile yazılmış bir programı websitesinin arka planında çalıştırmak

Başlatan patates6420, 17 Haziran 2019 - 17:04:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

patates6420

Herkese Merhaba! Python ile yazılmış bir kodu websitemin arka planında çalıştırarak insanlara bir servis sağlamak istiyorum. Python bilgim var fakat web programlamadan pek anlamıyorum. Bilinçli bir kullanıcı olarak sorumu öncelikle internette araştırdım , videolar izledim, bilen insanlara sordum(!) ama yanıt alamadım. Bu işlemi yapmak için nasıl bir yol izlemeliyim? Programı django ile yazmak dışında ne yapabilirim ? cevaplarsanız bana +1 hafta kazandırırsınız  :) :) :)

tyko

Uzun yöntem(Metadoloji):

İşinizi görmek için VPS bir sunucu kullanmalısınız.
Dinamik olacaksa, bunun için internet sitenizde kullanıcı isteklerini http üzerinden alıp sizin python'a aktaracak ek bir uygulama yazmalısınız. Python ile ek uygulama kendi aralarında TCP bağlantıyı kurarak haberleşmeli. TCP bağlantı ve diğer fonksiyonlar güvenlik nedeniyle normalden daha iyi çalışmalı/yazılmalı.
Statik olacaksa, aynı anda çalıştırılan internet sitesi ve python uygulaması dışında başka bir efora gerek yok.

Hızlı yöntem:

Django, Flask gibi otomotikleştirilmiş frameworkler kullanmalısınız. Ek bir uygulama yazmadan ve aynı zamanda python kodlarınızı bir internet sayfası gibi tanıtıp gerekli işlemleri orada çalıştırabilirsiniz.

Empat

Sorununuz çözüldüyse, forum düzeninin sürdürülebilirliğine katkı sağlamak için, konu başlığınızı [Çözüldü] olarak işaretlemenizi rica ediyoruz.

Başka bir sorunun yanıtını bulamazsanız ya da bir sorunla karşılaşırsanız, yeni bir konu açabilirsiniz.

İyi forumlar.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!