apache2 anasayfa port yönlendirme

Başlatan amett2, 12 Haziran 2019 - 16:34:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

amett2

linux server kurulumunu bugun tamamladım şu an hersey normal ve iyi durumda calışmakta tek bir sorunum kaldı serverin ip adresini bir domaine bağlamak istiyorum a kaydı ve nameserver tanımları tamam sorun ise domaine gittiğimde apache2 ubuntu dafault anasayfa cıkmakta bense ipadresi:port olarak yönlendirmek istiyorum

örnekle açıklarsam server ip :123.45.8.2
kaydettiğim domaini adres satırına yazdığımda karşıma çıkan sayfa : 123.45.8.2

benim olmasını istediğim ise kaydettiğim domaini adres satırına yazdığımda gitmek istediğim adres : 123.15.8.2:8080

siberoloji

Merhaba,
sunucunuzda 1 adet web yazılımı yayınlayacaksanız apache varsayılan portu 8080 e değiştirmeniz gerekir.
sunucunuzda 1 den fazla web yazılımı yayınlayacaksanız virtual hostlar (sanal hostlar) konusu devreye girer ve 8080 portunu istediğiniz virtual hostun ayar dosyasına girmeniz gerekir.
NASIL?
Apache Port Ayarlama

amett2

Alıntı yapılan: siberoloji - 13 Haziran 2019 - 01:14:02
Merhaba,
sunucunuzda 1 adet web yazılımı yayınlayacaksanız apache varsayılan portu 8080 e değiştirmeniz gerekir.
sunucunuzda 1 den fazla web yazılımı yayınlayacaksanız virtual hostlar (sanal hostlar) konusu devreye girer ve 8080 portunu istediğiniz virtual hostun ayar dosyasına girmeniz gerekir.
NASIL?
Apache Port Ayarlama

cok teşekür ederim cok yardımcı oldunuz

siberoloji

Umarım sorunu çözersiniz.
İstediğiniz olmazsa yine yardımcı olmaya çalışalım.
Haberdar edin.

Empat

[mention=646977]@amett2[/mention]
Alıntı yapılan: amett2 - 13 Haziran 2019 - 17:53:27
Alıntı yapılan: siberoloji - 13 Haziran 2019 - 01:14:02
Merhaba,
NASIL?
Apache Port Ayarlama

cok teşekür ederim cok yardımcı oldunuz
Sorununuz çözüldüyse, konu başlığınızı "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretleyin lütfen.

"[ÇÖZÜLDÜ]" işaretlemesini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız buraya tıklayarak, "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretlemeyi öğrenebileceğiniz makaleye gidebilirsiniz.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!