[Çözüldü] C# Dilinde Kodlama Yapmak İçin IDE veya Text Editor ...?

Başlatan m35627, 12 Haziran 2019 - 12:35:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

m35627

lubuntu'yu yeni kurdum. Windows'ta c# ile basit programlar yazıyordum. lubuntu'da c# ile program yazmak için hangi programı önerirsiniz.
nasıl kurulur anlatırsanız iyi olur, ayrıca, lubuntu'da c# program nasıl türetilir anlatan kaynak varsa paylaşırsanız iyi olur

ekremsenturk

"Yazılım Merkezi"i ni başlat ve "Monodevelop" kur. Derlemede sorun yaşarsan (derleyici kurulmamış olabilir) Terminal'i başlat ve "sudo apt-get instal csc" komutu ile derleyiciyi de kur.

Empat

Merhaba.

Lütfen konu açarken konu başlığının konu içeriğiyle alakası olmasına daha fazla özen gösterin.

Konu başlığınızı, C# Dilinde Kodlama Yapmak İçin IDE veya Text Editor Önerebilir misiniz? olarak değiştirdim.

[mention=646962]@ekremsenturk[/mention]'ın bahsettiği gibi MonoDevelop adlı IDE, Linux'ta C# için biçilmiş kaftan!

Alternatif isterseniz; VsCode adlı editörü öneririm. VsCode yazılımında C# eklentisi ve diğer eklentilerle, MonoDevelop yazılımındaki kadar olmasa da, temel ve orta seviye C# yazılımları için yeterli derecede verim alabilirsiniz.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

Empat

Sorunuz veya sorularınız sonucunda size dilediğiniz bilgiler verildiyse, forum düzeninin sürdürülebilirliğine katkı sağlamak için, konu başlığınızı [Çözüldü] olarak işaretlemenizi rica ediyoruz.

Başka bir sorunun yanıtını bulamazsanız ya da bir sorunla karşılaşırsanız, yeni bir konu açabilirsiniz.

İyi forumlar.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!