[Çözüldü] qt creator kurulumda paket bulamama

Başlatan eacimen, 10 Haziran 2019 - 15:15:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eacimen

merhaba

ben ubuntuda yeniyim o yuzden tam sorunun ne oldugunu anlayamadim ve dogru bir arama yapamadim dolayisiyla cozumude bulamadim konuyu bu yuzden aciyorum

Qt creator kurmak istiyorum ubuntu 18.04.2 surumunu kullaniyorum izledigim adimlar

sudo apt-get update

bu komutun ardindan

sudo apt-get install qtcreator komutunun ciktisi

Reading package lists... Done
Building dependency tree       
Reading state information... Done
E: Unable to locate package qtcreator

seklinde ne yapmaliyim

Empat

Merhaba.

Lütfen çıktıları ve kodları kod etiketleri içerisinde paylaşın.

Aşağıdaki komutla gerekli paketi kurun.
sudo apt install build-essential

Aşağıdaki komutla qtcreator paketini kurun.
sudo apt install qtcreator

Qt 5'in qmake gibi geliştirme ikili dosyaları kullanılırken kullanılacak varsayılan Qt sürümü olmasını istiyorsanız, aşağıdaki komutla qt5-default paketini yükleyin.
sudo apt install qt5-default
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

eacimen

merhaba

ilginiz için teşşekür ederim qt creator kurmadan önce g++ ve gcc'yi ayrıca kurmak gerekir mi

teşşekürler

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Haziran 2019 - 19:49:07

Alıntı yapılan: eacimen - 10 Haziran 2019 - 19:18:19
merhaba

ilginiz için teşşekür ederim qt creator kurmadan önce g++ ve gcc'yi ayrıca kurmak gerekir mi

teşşekürler

padon çok saçma bir soru olmuş verdiğiniz komularda zaten gcc ve g++ kurulumunu yapıyoruz zaten

Empat

[mention=646945]@eacimen[/mention]
Lütfen kısa süre içerisinde üst üste ileti (flood) atmayın.

Bunun yerine daha önce attığınız iletiyi düzenleyin.

Sorununuz çözüldüyse, konu başlığınızı "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretleyin lütfen.

"[ÇÖZÜLDÜ]" işaretlemesini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız buraya tıklayarak, "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretlemeyi öğrenebileceğiniz makaleye gidebilirsiniz.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!