[Çözüldü] Ubuntu 16.04'ten 14.04'e hiçbirşey kaybetmeden nasıl Downgrade yaparım?

Başlatan Hynod, 08 Haziran 2019 - 23:52:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hynod

Ubuntu 16.04'ü daha yeni kurdum, driver kurayım dedim fglrx midir nedir o kalkmış :/ desteklemediği için 14.04'e hiçbirşey kaybetmeden downgrade yapmak istiyorum. Nasıl yaparım?

Empat

[mention=646896]@Hynod[/mention]
Downgrade yapmak yerine driver kurmanızı tavsiye ediyorum.

Downgrade yapmakta kararlıysanız bilgilendireyim.

Herhangi bir komut veya işlemle direkt olarak stabil bir şekilde downgrade yapmanın bir yolu yok.

Ubuntu 14.04 kurulum dosyaları yüklü aygıtla sıfırdan kurulum yapmanız, isteğiniz için en isabetli seçenek.

Yine de tavsiyem; 14.04 eski bir sürüm kullanmak yerine, 16.04 veya 18.04 sürümlerini kullanmanızdır.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

Hynod

@Empat
AMD'nin eski ekran kartlarından birisi var bende, yeni ubuntu sürümlerinde ekran kartıma driver bulunamıyor o yüzden driver bulununan bir sürüme geçicektim. Bi arkadaşımız konu açmış yine aynı sorundan 14.04 e geçin demişlerdi o yüzden geçiyorum.

Empat

[mention=646916]@Hynod[/mention]
Anladım. Ekran kartınızın modeli nedir?

Dilerseniz geçiş yapmaya önce denemenize yardımcı olabilirim.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

Hynod

HD 5670 :( ve birtane daha sorun çıktı, 14.04'e düşürdüm, Driver yüklendi galiba bilmiyorum da Steam yükledim. Bunu diyor;
(kod eklemeyi bilmiyorum sorry :( )

-Steam needs to install these additional packages:
   libgl1-mesa-dri:i386, libgl1-mesa-glx:i386, libc6:i386
[sudo] password for lolicon:
...............................................................................................
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti     
Bazı paketler kurulamadı. Bu durum, olanaksız bir durum istemiş
olduğunuzu ya da kararsız (unstable) dağıtımı kullandığınızı ve
bazı paketlerin henüz oluşturulamamış  ya da oluşturulmakta
olduğunu gösterir.
Aşağıdaki bilgiler durumu çözmenize yardımcı olabilir:

Aşağıdaki paketler karşılanmamış bağımlılıklara sahip:
libgl1-mesa-glx:i386 : Bağımlılıklar: libglapi-mesa:i386 (= 10.1.3-0ubuntu0.6)
unity-control-center : Bağımlılıklar: libcheese-gtk23 (>= 3.4.0) ama kurulmayacak
                        Bağımlılıklar: libcheese7 (>= 3.0.1) ama kurulmayacak
E: Hata, pkgProblemResolver::Resolve bozuk paketlere yol açtı, bu sorunun nedeni tutulan paketler olabilir.

Empat

[mention=646920]@Hynod[/mention]
Aynı konu başlığı altında, yeni sorunları çözmeyi forum düzeninin sürdürülebilirliği açısından mantıklı bulmuyoruz.

Lütfen ilgili bölüme yeni bir konu açınız.

Bu sorununuz (veya sorunuz) çözüldüyse, konu başlığınızı "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretleyin lütfen.

"[ÇÖZÜLDÜ]" işaretlemesini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız buraya tıklayarak, "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretlemeyi öğrenebileceğiniz makaleye gidebilirsiniz.