Python Betiğimdeki Çözemediğim Hata

Başlatan Flerus, 08 Haziran 2019 - 22:18:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Flerus

https://repl.it/@marcelineioi/aahhhaaa

Link bu arkadaşlar. kontrol edip bana söylerseniz  minnettar olurum. çok teşekkürler. geçmiş bayramınız mübarek olsun.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 08 Haziran 2019 - 22:55:17

Döngülerde bir sıkıntı olabilir mi?

ptergrand

Python 3.6.1 (default, Dec 2015, 13:05:11)
[GCC 4.8.2] on linux

bunlar cikti

Empat

Merhaba.

Lütfen kısa süre içerisinde üst üste ileti (flood) atmayın ve konu başlığında konu içeriğiyle alakasız kalıplar (yardım, acil yardım, lütfen vb.) kullanmamaya özen gösterin.

Bunun yerine daha önce attığınız iletiyi düzenleyin.

Konu başlığınızı, Python Betiğimdeki Çözemediğim Hata olarak değiştirdim.

Konuya gelmek gerekirse;

Python bilgim çok temel seviyede (beginner).

Fakat algoritma bilgim orta seviyede.

Script'in içeriği ileri düzey görünmüyor.

Algoritma bilgimle yardımcı olabilirim belki, fakat birkaç bilgiye ihtiyacım var.

Betikte yapmak istenilen nedir? Çıktıda ne olmasını istiyorsunuz?

Aradığınız hata nedir? Ne gibi bir hata olma olasılığı daha yüksek, yani Python'da hangi konularda zayıfsınız?
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

Flerus

Alıntı yapılan: Empat - 09 Haziran 2019 - 13:57:07
Merhaba.

Lütfen kısa süre içerisinde üst üste ileti (flood) atmayın ve konu başlığında konu içeriğiyle alakasız kalıplar (yardım, acil yardım, lütfen vb.) kullanmamaya özen gösterin.

Bunun yerine daha önce attığınız iletiyi düzenleyin.

Konu başlığınızı, Python Betiğimdeki Çözemediğim Hata olarak değiştirdim.

Konuya gelmek gerekirse;

Python bilgim çok temel seviyede (beginner).

Fakat algoritma bilgim orta seviyede.

Script'in içeriği ileri düzey görünmüyor.

Algoritma bilgimle yardımcı olabilirim belki, fakat birkaç bilgiye ihtiyacım var.

Betikte yapmak istenilen nedir? Çıktıda ne olmasını istiyorsunuz?

Aradığınız hata nedir? Ne gibi bir hata olma olasılığı daha yüksek, yani Python'da hangi konularda zayıfsınız?

Hocam öncelikle ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. xd oyun tasarlıyorum. dün çözdüm hatayı. 80. satırda retun dönüştürücüsünden sonra fonksiyon atamamışım. bloklarda saçmalamışım.

def menu diye fonk tanımlamışım ama satır başına blok koymadığım için return complete kısımlarına kadar fonk dışında kalmış bu yüzden hata veriyormuş. fakat ilk 4-5 satır zaten fonk içinde tekrar fonk içine koyarsak indentation hatası verir. ardından Play yazısı geldi error vermedi.

https://repl.it/repls/LovingCalculatingEllipses  link

Empat

Sorununuz çözüldüyse, konu başlığınızı "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretleyin lütfen.

"[ÇÖZÜLDÜ]" işaretlemesini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız buraya tıklayarak, "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretlemeyi öğrenebileceğiniz makaleye gidebilirsiniz.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!