Fedora Yeniden Başlatması Çok Zaman Alıyor

Başlatan tyko, 01 Haziran 2019 - 15:48:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tyko

Fedora 30 kullanmaktayım.

Bilgisayarı yeniden başlatmak veya kapatmak çok uzun sürüyor.

Bunu nasıl çözebilirim?

illedelinux

Sistemin yeniden başlamasını geciktiren iki sorun oluyor, biri servisler diğeri fstab dosyasındaki swap UUİD değerlerinin değişmesi.
Alttaki komutla başlangıçta çalışan servisleri öğrenirsin.
systemd-analyze blame 

Alttaki komutla swap UUİD değerini öğrenirsin.
sudo blkid

ikinci komutta çıkan swap değeriyle /etc/fstab yolunda bulunan dosyadaki swap değeri aynı olmalı, aynı değilse 1.5 dakikalık gecikme olur.
/etc/fstab dosyasını açın kontrol edin.
Aynı değilse alttaki bağlantıyı uygulayın.
  https://gnulinuxfree.blogspot.com/2016/12/swap-degeri-degisirse.html

fstab dosyası sudo blkid sonucu ile aynı ise birinci komutun çıktısını buraya aktarın.
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

SonTurk

Merhabalar, sistemi SSD üzerine mi kurmuştunuz yoksa HDD üzerinden mi çalışıyor
Üstte mavi gök, allta kara yer yaratıldığında ikisi arasına insanoğlu yaratılmış.
İnsanoğlu üstünde atalarım Bumin Kağan, İstemi Kağan hükümdar olmuş. Hükümdar olup,Türk milletinin ilini tutmuş töresini düzenlemişler...

tyko

Alıntı yapılan: SonTurk - 17 Haziran 2019 - 11:03:35
Merhabalar, sistemi SSD üzerine mi kurmuştunuz yoksa HDD üzerinden mi çalışıyor

SSD üzerine kurmuştum.

Yukarıdaki yönerge yardımcı olmamıştı. Sorunum kendiliğinden çözüldü. Şuanda Fedora kullanmıyorum.

Empat

Sorununuz çözüldüyse, forum düzeninin sürdürülebilirliğine katkı sağlamak için, konu başlığınızı [Çözüldü] olarak işaretlemenizi rica ediyoruz.

Başka bir sorunun yanıtını bulamazsanız ya da bir sorunla karşılaşırsanız, yeni bir konu açabilirsiniz.

İyi forumlar.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!