[Çözüldü] Oracle VM Virtual Box Windows 10 Kurulum Başlatma Hatası

Başlatan akkocsukru, 30 Mayıs 2019 - 15:04:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

akkocsukru

Selamlar,
Ubuntu 19.04 kullanıcısıyım. VM üzerinden de Windows 10 kullanmak istedim parametrik ayarları yaptım VM' yi başlattığımda aşağıdaki hatayı almaktayım. Yardımcı olabilir misiniz?

Windows 10 sanal makinesi için bir oturum açma başarısız.

The virtual machine 'Windows 10' has terminated unexpectedly during startup with exit code 1 (0x1).

Sonuç Kodu: NS_ERROR_FAILURE (0x80004005)
Bileşen: MachineWrap
Arayüz: IMachine {5047460a-265d-4538-b23e-ddba5fb84976}

Empat

Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

akkocsukru

Bu arada aldığım ilk hata şu şekilde;
Kernel driver not installed (rc=-1908)

The VirtualBox Linux kernel driver is either not loaded or not set up correctly. Please try setting it up again by executing

'/sbin/vboxconfig'

as root.

If your system has EFI Secure Boot enabled you may also need to sign the kernel modules (vboxdrv, vboxnetflt, vboxnetadp, vboxpci) before you can load them. Please see your Linux system's documentation for more information.

where: suplibOsInit what: 3 VERR_VM_DRIVER_NOT_INSTALLED (-1908) - The support driver is not installed. On linux, open returned ENOENT.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Mayıs 2019 - 00:51:43

Merhaba,
Sorunu çözdüm BIOS' dan Secure Boot özelliğini kapatmam yeterli oldu.

Empat

Lütfen üst üste ileti (flood) atmayın.

Bunun yerine daha önce attığınız iletiyi düzenleyin.

Sorununuz çözüldüyse, konu başlığınızı "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretleyin lütfen.

"[ÇÖZÜLDÜ]" işaretlemesini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız buraya tıklayarak, "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretlemeyi öğrenebileceğiniz makaleye gidebilirsiniz.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!