[Çözüldü] Sid Meiers Civilization VI başlatma sorunu.

Başlatan Yusufbakar, 30 Mayıs 2019 - 17:55:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yusufbakar

yaklaşık on gün önce bilgisayarımdan windowsu silip ubuntuya geçiş yaptım. Birkaçtane oyun kurdum sıkıntısız oynayabiliyorum fakat Sid Meiers Civilization VI 'yı terminalden ./start komutu verdiğimde aşağıdaki hatayı alıyorum. Forumda bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.
./start
./Civ6: error while loading shared libraries: libssl.so.1.0.0: cannot open shared object file: No such file or directory

Empat

Aşağıdaki komutu çalıştırararak paketlerin yüklü olduğundan emin olun veya yükleyin.
sudo apt install libssl1.0.0 libssl-dev

Aşağıdaki komutla ilgili dizine gidin.
cd /lib/x86_64-linux-gnu

Ardından sistemi yeniden başlatın ve oyunu çalıştırmayı deneyin.

Aynı hatayı almanız durumunda; aşağıdaki komutlarla sembolik link oluşturma işlemini gerçekleştirin.
sudo ln -s libssl.so.1.0.0 libssl.so.10
sudo ln -s libcrypto.so.1.0.0 libcrypto.so.10
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

Yusufbakar

ilk kodun çıktısı aşağıda.
sudo apt install libssl1.0.0 libssl-dev

Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti     
libssl1.0.0 paketi mevcut değil, ancak başka paket içerisinden işaret edilmiş.
Bu durum bu paketin kayıp, eskidiği için bırakılmış, ya da başka bir
yazılım kaynağında bulunduğu anlamına gelebilir.

N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'yandex-disk.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'google-chrome.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'teamviewer.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'team-xbmc-ubuntu-ppa-disco.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
E: 'libssl1.0.0' paketi için kurulum adayı yok

Empat

Aşağıdaki komutla paketin deb formatını indirin.
wget "http://ftp.se.debian.org/debian/pool/main/o/openssl/libssl1.0.0_1.0.2l-1~bpo8+1_amd64.deb"

Aşağıdaki komutla paketi yükleyin.
sudo dpkg -i libssl*.deb

Sonrasında:
Alıntı Yap
Aşağıdaki komutla ilgili dizine gidin.
cd /lib/x86_64-linux-gnu

Ardından sistemi yeniden başlatın ve oyunu çalıştırmayı deneyin.

Aynı hatayı almanız durumunda; aşağıdaki komutlarla sembolik link oluşturma işlemini gerçekleştirin.
sudo ln -s libssl.so.1.0.0 libssl.so.10
sudo ln -s libcrypto.so.1.0.0 libcrypto.so.10
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

Yusufbakar

Çok sağol verdiğin kodu denedim link bulunamadı dedi. bende linkin son dosya kısmı hariç olan kısmına girip bir eski sürümünü buldum onu kurdum oldu oyun oynanıyor şuanda ftp linkini şuraya yazayım lazım olan olur :)
http://ftp.se.debian.org/debian/pool/main/o/openssl/
benim indirdiğim.
http://ftp.se.debian.org/debian/pool/main/o/openssl/libssl1.0.0-dbg_1.0.1t-1+deb8u8_amd64.deb
Şimdi tek sıkıntı Bilgisayarımda GTX 950 ekran kartım ve intel HD530 var oyun Nvidia yı görmüyor.

Empat

Sorununuz çözüldüyse, konu başlığınızı "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretleyin lütfen.

"[ÇÖZÜLDÜ]" işaretlemesini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız buraya tıklayarak, "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretlemeyi öğrenebileceğiniz makaleye gidebilirsiniz.

Alıntı YapŞimdi tek sıkıntı Bilgisayarımda GTX 950 ekran kartım ve intel HD530 var oyun Nvidia yı görmüyor.

Bunun için Grafik Kartları bölümüne yeni bir konu açın lütfen.