Lubuntu \' boost.python il hatası\' sorunu

Başlatan anatolianeagle, 27 Mayıs 2019 - 12:55:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

anatolianeagle

İyi günler arkadaşlar,
Lenovo s205 netbook uma lubuntu19.04 yüklemek istiyorum. (Şuanda Windows 10 var ve çok yavaş çalışıyor.) Ama yükleme sırasında %80 de boost. Python hatası alıyorum hatanın fotoğrafını ekte atıyorum. Bu hatayı nasıl çözebilirim?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Mayıs 2019 - 13:39:06

Bilgisayarımda AMD E-350 1.60 GHz işlemci ve 4 GB RAM var. En hızlı Lubuntuyla kullanabilirim diye Lubuntuyu seçtim.Başka sistem tavsiyeniz var mı?

[eklenti yönetici tarafından silindi]

naklov

Merhaba,
Öncelikle bios ayarlarınızda efiyi iptal edip legacy seçerek kurulumu dener misiniz. Usb veya cd ile bu işlemi yapıyorsanız diski doğru formatta biçimlendirdiğinizden, snap alanı bıraktığınızdan emin olun.  Ayrıca şu an kararlı sürüm olan 18.04 yükleyip devam etmenizi öneririm

Kolay gelsin.
Peşinden Gidecek Cesaretin Varsa Bütün Hayaller Gerçek Olabilir..

Empat

Merhaba.

Lütfen üst üste ileti (flood) atmayın.

Bunun yerine daha önce attığınız iletiyi düzenleyin.

Sorununuz büyük olasılıkla; Secure Boot özelliğinin açık olmasından kaynaklanıyor.

Bios ayarlarınızdan Secure Boot özelliğini kapatın ve en baştan temiz bir kurulum yapmayı deneyin.

Büyük olasılıkla sorununuz çözülecek.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

anatolianeagle

Secure boot kısmı benim bilgisayarda yok.
Usb ile format atıyorum. Biosta legacy ile ilgili 1 yer gördüm orasıda zaten legacy işaretliydi. 18 sürümünü indirdim ve rufus ile usb ye yazarak yeniden yüklemeyi denedim ama grub yükleme hatası(remisini atıyorum) verdi. Bende o hatayı atla diyerek yüklemeye devam edip bitirdim. Daha sonra açmaya çalışırken grub açıldı ve bilgisayar devam etmedi (resmini atıyorum). Bende boot repair ı indirip grup u ayrı yüklemeye çalıştım. Sitede gösterildiği gibi tavsiye edilen ayarlarda onar dedim.internet bağlantısı olmadığı için sondaki raporu alamadım.
Daha sonra bilgisayarı açtım bios a baktım ve boot bölümünün tamamen gittiğini gördüm. Yeniden başlattım ve şu anda bilgisayarı açamıyorum. Siyah bir ekran geliyor ve devam etmiyor. Bir şekilde kurtarmak mümkün mü?

[eklenti yönetici tarafından silindi]

Empat

[mention=646580]@anatolianeagle[/mention]
legacy kurulumu seçtiğinizde rufus ile usb'ye yazarken bölümleme kısmını MBR olarak seçtiniz değil mi?

Alıntı YapBir şekilde kurtarmak mümkün mü?
Ubuntu usb'siyle aygıtı başlatıp Ubuntu'yu dene ya da Try Ubuntu seçeneğini seçerek ilerleyin.
Açılan masaüstünde terminale ulaşın ve aşağıdaki komutun çıktısını buraya aktarın.
Çıktıya bağlı olarak mount işlemi yapmanızı ve grub kurmanızı isteyeceğiz.
Bunun için gerekli komutları size hazırlayacağız.
sudo fdisk -l
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

anatolianeagle

evet MBR seçiliydi.

Bilgisayarı açamıyorum.Bios a bile giremiyorum.Usb yi taktıktan sonra  da herhangi bir tepki vermiyor.Açma tuşuna bastıktan 3-5 saniye sonra 'Lenovo Misto Ontario' yazıp siyah ekrana geçiyor.Sanırım biosu bozdum.

illedelinux

Alıntı yapılan: anatolianeagle - 29 Mayıs 2019 - 15:52:38
evet MBR seçiliydi.

Bilgisayarı açamıyorum.Bios a bile giremiyorum.Usb yi taktıktan sonra  da herhangi bir tepki vermiyor.Açma tuşuna bastıktan 3-5 saniye sonra 'Lenovo Misto Ontario' yazıp siyah ekrana geçiyor.Sanırım biosu bozdum.

Bilgisayarın içinde bios ayarlarını tutan pil olur, bilgisayarı batarya veya prizden bağlantlarını kesin, o pili çıkar, 15 dakika sonra geri tak, bios varsayılan ayara gelir.
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

anatolianeagle

Ne yazık ki olmadı. Pili 1 saat çıkardıktan sonra geri taktım ve yine açılmadı. İnternetten benzer bi hata buldum. Orda bios soketini söküp formatlayıp yeniden lehim yapmış. Link :  https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-U-and-S-Series-Notebooks/Lenovo-s205-Bricked-probably-BIOS-Help-Needed/td-p/3348353

sinan54

Keşke kurulum yapmadan önce bilgisayarınızla Linux uyumluluğunu güzelce araştırsaydınız.
https://www.google.com.tr/search?q=lenovo+s205+netboo+and+linux+install&oq=Lenovo+s205+netboo+and+linux+inst&aqs=chrome.1.69i57j33.21274j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
Fn+F11 ile bilgisayar açılışında ön yükleme bölümü açılıyormuş,hala çalışıyormu?

anatolianeagle

Fn+F11 işe yaramadı.
Aslında daha önce Ubuntu nun 14. veya 16. sürümünü yüklemiştim ve  çift işletim sistemi olarak çalıştırdım.Ama o zaman win 7 vardı şimdi win 10.Hızlı olmadığı için sildim ve Lubuntunun hızlı olacağını düşündüğüm için denedim ama bu sıkıntı boot repairı denedikten sonra oldu sanırım orada hata yaptım.

sinan54