ElementaryOs Kilit Ekranı Sorunu

Başlatan BugrahanOzdemir, 25 Mayıs 2019 - 13:37:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BugrahanOzdemir

Merhabalar, ElementaryOs 5.0 Juno sürümünü kullanıyorum. Herhangi bir paket silmediğimi düşünüyorum ama giriş ekranı aşağıda ki gibi görünmeye başladı. Sadece giriş ekranı böyle geri kalan tüm işlevler hala aynı. Yardımcı olursanız sevinirim.

illedelinux

Yazıları küçük yazınız, büyük yazılar bağırma anlamına gelir.
Sorununuz tam olarak nedir, böyle bir şey anlaşılmıyor?
Oturuma girdiğinizde görüntü normal mi?
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

Empat

Merhaba.

Lütfen konu açarken konuyu, içeriğiyle ilgili bölüme açmaya ve gereksiz ve rahatsız edici büyüklükte font boyutu kullanmamaya özen gösterin.

Konuyu, Ubuntu Türkiye Forum > Masaüstleri > Diğer Masaüstleri bölümüne taşıdım ve font boyutunu 12pt olarak değiştirdim.

Sorundan kastınız arkaplandaki çizgiler ve arkaplan resmi sanırım.

ElemantaryOS hangi giriş yöneticisini ve masaüstü ortamını kullanıyor bilmiyorum.

Aşağıdaki komutla sorununuzu büyük olasılıkla çözersiniz.
Bu komuttan sonra Ayarlardan giriş yöneticisi için bir arkaplan ekleyebilirsiniz.
NOT: girisYoneticisininAdi kelimesini kullandığınız giriş yöneticinizin paket adıyla değiştirmelisiniz.
sudo dpkg-reconfigure girisYoneticisininAdi

Eğer giriş yöneticiniz paket adını bilmiyorsanız; paketin adını öğrenmemiz için aşağıdaki komutun çıktısını buraya aktarın lütfen.
NOT: Aşağıdaki komutu kopyala yapıştır yapmanız sizin için en ideal seçenek. K
Komuttaki kesme işaretleri arasındaki her bir karakterin büyük önemi var.
Yazarken eksik ya da yanlış yazarsanız, alacağımız çıktı olumsuz yönde etkilenir.

dpkg -l | egrep -i "display|login|lightdm|sddm|light*\s|gdm3|xdm|slim"

Giriş yöneticinizin lightdm olduğunu tahmin ediyorum.

Ama hangi lightdm paketini kullandığınızı bilemiyorum.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!