Wicd Ağ Yöneticisi ile gizli ağa başlanma

Başlatan adaletinsesi, 23 Mayıs 2019 - 11:40:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

adaletinsesi

İyi günler, Wicd Ağ Yöneticisi uygulaması ile ağı tarıyorum, bir tane gizli ağımız var, yani SSID gizledik, -33 dbm WPA2 Kanal8 olarak buluyor, alt kısımda bağlan var, ona tıkladığımızda gerekli kontrolleri yapıyor ancak bağlanmıyor, bağlanmaması da bu açıdan normal, çünkü ben daha ağın adını girmedim, özelliklerden şifresini giriyorum, ama ağın adını girebileceğim sistemin tanıyacağı bir alan yok, bu sorunu nasıl aşabilirim, yada manuel olarak sisteme bu ağın adını ve şifresini nasıl tanıtıpta çalıştırabilirim, bir çok konuyu inceledim, ancak malesef bir çözüm olmadı, yardımcı olursanız çok sevinirim.

Empat

3 gündür bilgisi veya bir fikri olan üye veya yetkili çıkmamış.

Maalesef ki, ben de bu konuda yeterli bilgi ve deneyime sahip değilim.

Bu yönlendirmeyi 3 gün ve daha fazla çözüm bulunamayan konularda yapıyorum.

Aşağıda belirttiğim gruplarda yeterince bilgili aktif üyeler mevcut.

Sorununuzu bu gruplarda çözerseniz, gelecek zamanda aynı sorunla karşılaşacak forum ziyaretçi ve üyeleri için, lütfen çözümünü burada paylaşın.

Bu ve şu Facebook grubuna katılıp, sorununuzu detaylarıyla anlatın.

Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

bugra9

Aşağıdaki bağlantıda elle tanıtıp bağlanmışlar.

http://wicd.sourceforge.net/punbb/viewtopic.php?id=566
Alıntı Yap
i have to manually create entries in my template folder to connect to a WPA2 hidden network

cp /etc/wicd/encryption/templates/wpa-psk /etc/wicd/encryption/templates/wpa-psk-network
echo wpa-psk-network >> /etc/wicd/encryption/templates/active

edit wpa-psk-network and hard code the hidden network name and set the scan=1

restart wicd-client, find the hidden network, configure it to use your new template, enter the password...

Empat

[mention=646422]@adaletinsesi[/mention]
Sorununuz çözüldüyse, konu başlığınızı "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretleyin lütfen.

"[ÇÖZÜLDÜ]" işaretlemesini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız buraya tıklayarak, "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretlemeyi öğrenebileceğiniz makaleye gidebilirsiniz.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!