[Çözüldü] Manjaro Güncelleme Hatası "failed to commit transaction(conflicting files)"

Başlatan aringosa26, 23 Mayıs 2019 - 01:18:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aringosa26

Manjaro kde güncellemeyi hem octopi arayüzünden, hem de terminalden yapmaya çalışıyorum. Ama malesef aşağıdaki hatayı alıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

error: failed to commit transaction (conflicting files)
linux419-bbswitch: /usr/lib/modules/extramodules-4.19-MANJARO/bbswitch.ko.gz exists in filesystem
linux419-nvidia: /usr/lib/modules/extramodules-4.19-MANJARO/nvidia-drm.ko.gz exists in filesystem
linux419-nvidia: /usr/lib/modules/extramodules-4.19-MANJARO/nvidia-modeset.ko.gz exists in filesystem
linux419-nvidia: /usr/lib/modules/extramodules-4.19-MANJARO/nvidia-uvm.ko.gz exists in filesystem
linux419-nvidia: /usr/lib/modules/extramodules-4.19-MANJARO/nvidia.ko.gz exists in filesystem
Errors occurred, no packages were upgraded.

Empat

Merhaba.

Konu başlığınıza, aynı sorunla karşılaşabilecekler için hata çıktısını ekledim.

Bu sorun pacman paket yöneticisinde (AUR yardımcıları dahil) bazı paketlerde sıklıkla karşılaşılan bir sorun.

O dosyaları geçici olarak başka bir yere taşıyın.

Bu sorun hakkında daha fazla bilgi edinmek için, Arch Linux'un resmi wiki sayfasındaki bu konuyu inceleyebilirsiniz.

Alternatif olarak komutunuza --force ya da --overwrite parametresini ekleyebilirsiniz.

Fakat risk almamanız açısından --overwrite parametresi ve --force parametresi yerine o dosyaları başka bir klasöre taşımanızı öneririm.

Bu parametreler, belirli dosyaların üzerine yazar. Bir sorun olması halinde, eski dosyalar geri getirilemez.

Bu konu ve parametreler hakkında aşağıdaki bilgiler işinize yarayabilir.

--force parametresinde sizden üzerine yazılacak dosyalar için herhangi bir hedef istemez, sadece parametreyi girmeniz yeterlidir.

--overwrite parametresinde sizden hangi dosyanın üzerine yazılacağını belirtmenizi ister.

--force parametresi eskimiş ve Arch Linux geliştiricileri tarafından önerilmeyen bir parametredir.

Tahminimce bu parametreyi çoğu kullanıcı bilinçsiz kullanarak sisteminde büyük sorunlar oluşturduğu, hatta sistemini kullanılamaz hale getirdiği için kaldırıldı.

--force parametresi, pikaur ve yay gibi AUR yardımcıların da çalışsa da, pacman paket yöneticisinde çalışmayabilir.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

aringosa26

Hata veren dosyaların başka bir yere taşıyıp, güncelleme yaptım. Güncelleme başarılı bir şekilde gerçekleşti. Taşımış olduğum dosyaları güncelleme sırasında yeniden oluşturdu.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Mayıs 2019 - 04:06:01

Şimdide sürekli fan sesi geliyor, fan hiç durmuyor. Neden böyle oldu anlamadım. Bu sorunu nasıl cozerim?

Empat

Alıntı YapŞimdide sürekli fan sesi geliyor, fan hiç durmuyor. Neden böyle oldu anlamadım. Bu sorunu nasıl cozerim?
Bu sorun yeni ekran kartı sürücüsünün yarattığı bir sorun olabilir. Ekran kartının fan hızını, sıcaklığını ve diğer donanımların sıcaklığını, fanların fan hızını kontrol edip sonuçları ilgili bölüme açacağınız yeni bir konuya aktarın lütfen.

Bir konu başlığı altında, konu başlığı ve içeriğiyle alakasız sorunları çözmek yerine, yeni bir konu başlığı açmanız forum düzeni açısından daha ideal.

[mention=646442]@aringosa26[/mention]
Lütfen üst üste ileti (flood) atmayın.

Bunun yerine daha önce attığınız iletiyi düzenleyin.

Sorununuz çözüldüyse, konu başlığınızı "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretleyin lütfen.

"[ÇÖZÜLDÜ]" işaretlemesini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız buraya tıklayarak, "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretlemeyi öğrenebileceğiniz makaleye gidebilirsiniz.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!