Ubuntu Disk Alanını Genişletmek

Başlatan masterwekilli, 19 Mayıs 2019 - 15:25:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

masterwekilli

Selamun Aleykum linuxsu bu gun yukledim ilk defa kurdugum icin disk alanini az vermiwim bunu nasil yukselte bilirim surum ubuntu 19.04

Empat

Merhaba.

Lütfen konu açarken konu başlığının konunun anahtar kelimesi olmasına özen gösterin.

Konu başlığınızı, Ubuntu Disk Alanını Genişletmek olarak değiştirdim.

Sorununuzun daha sağlıklı ve hızlı çözümlenebilmesi için aşağıdaki çıktıları da iletinize kod etiketi içerisinde ekleyiniz.

Aşağıdaki komutla, sisteminizdeki depolama aygıtları hakkında bilgi alabileceğimiz inxi adlı aracı yükleyin.
sudo apt-get install inxi

Aşağıdaki komutların çıktısını buraya aktarın.
inxi -dxx
inxi -D
sudo fdisk -l
lsb_release -a
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

masterwekilli

Alıntı yapılan: Empat - 19 Mayıs 2019 - 22:53:08
Merhaba.

Lütfen konu açarken konu başlığının konunun anahtar kelimesi olmasına özen gösterin.

Konu başlığınızı, Ubuntu Disk Alanını Genişletmek olarak değiştirdim.

Sorununuzun daha sağlıklı ve hızlı çözümlenebilmesi için aşağıdaki çıktıları da iletinize kod etiketi içerisinde ekleyiniz.

Aşağıdaki komutla, sisteminizdeki depolama aygıtları hakkında bilgi alabileceğimiz inxi adlı aracı yükleyin.
sudo apt-get install inxi

Aşağıdaki komutların çıktısını buraya aktarın.
inxi -dxx
inxi -D
sudo fdisk -l
lsb_release -a
Meraba yorgunluk ve uykusuzlukdan olsa gerek dikkat etmemisim uzr dilerim dikkat ederim uyariniz icin tesekurler
ilk defa bir linux kulanicam icin sorunlar yasiyorum butun gunu urasdim ve cozemedim nedensiz hatalar aldim ve bilgisayar ubuntuyu calisdirmadi bu gun dvd alib biosdan yeniden kurucam konuyu yarin sorunsuz kurarsan silere soylerim kapatirsiniz iyi gunler

Empat

Yeniden kuracağınız için bu sorununuz çözülmüş olacak.

Çünkü; yeniden kurarken disk bölümlerini özel olarak boyutlandırabiliyorsunuz.

Bu yüzden konuyu kilitliyorum.

Aynı sorunla karşılaşırsanız; kilit açma isteği göndermekten çekinmeyin.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!