[Çözüldü] Nasıl Ubuntu'yu Kaldırıp ElemantaryOS Kurabilirim?

Başlatan Utas990, 15 Mayıs 2019 - 00:53:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Utas990

Bilgisayarıma ubuntu 18.04 kuruluydu bu gün bir hata aldım ubuntuya giriş yapamıyorum onun yerine elementary os kurmak istiyorum bilgisayarda windows yüklü değil usb yi fat 32 olarak biçimlendirisem kurulum gerçekleşir mi lütfen yardım edin çok acil

Utas990

Bilgisayarıma sadece ubuntu kurulu başka işletim sistemi yok bu gün bi hata aldım hiçbir şekilde ubuntu açılmıyor sürekli aynı hatayı veriyor bende onun yerine elementary os kurmaya karar verdim bir usb oluşturacam eğer usbyi fat 32 olarak biçimlendirirsem kurulumu yapabilirmiyim ubuntu buna izin verir mi hani ubuntu ext4 şeklini kullanıyor ya ondan sordum yardımcı olursanız sevinirim

Empat

Merhaba.

Lütfen konu açarken konuyu, içeriğiyle ilgili bölüme açmaya, konu başlığında ve içeriğinde acil yardım, yardim, çok acil vb. gereksiz kalıplar kullanmamaya ve konu başlığının konu içeriğini anahtar kelime niteliğinde özetlemesine özen gösterin.

Konuyu, Ubuntu Türkiye Forum > Yazılım  > Yükleme ve Kaldırma Sorunları bölümüne taşıdım.

Konu başlığınızı, Nasıl Ubuntu'yu Kaldırıp ElemantaryOS Kurabilirim? olarak değiştirdim.

Ubuntu'yu kaldırmak için 4 farklı yöntem anlatılan bu makaleden yararlanabilirsiniz.

Yeterli İngilizce bilginiz yoksa, Google Translate işinizi görecektir.

Bu makalede özellikle üçüncü veya dördüncü yöntemi öneririm.

ElemantaryOS kurmak için ElemantaryOS format dosyalarını -tercihen- Rufus yazılımıyla DVD/USB aygıtınıza yazdırma ve sistemi aygıtınızdan başlatmalısınız.

Kurulum için bu makaleden yararlanabilirsiniz.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

Empat

Sorununuz çözüldüyse, konu başlığınızı "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretleyin lütfen.

"[ÇÖZÜLDÜ]" işaretlemesini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız buraya tıklayarak, "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretlemeyi öğrenebileceğiniz makaleye gidebilirsiniz.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!