[Çözüldü] opengl 3.0 kullanıyorum 4.5 e nasıl yükseltirim

Başlatan Dragonborn, 12 Mayıs 2019 - 13:16:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Dragonborn

ben intel hd 4000 kullanıyorum mesa driverim 19.2.0 opengl 3.0 kullanıyorum en son 4.5 çıkmış galiba ona hangi komutlarla güncelleyebilirim ve performans ne kadar artar olurmu son olarakta ekran kartım eski olduğu için gelecek opengl sürümlerini yükleyememe gibi sorunlar yaşayabilirmiyim

Empat

Eğer Ubuntu repolarına yeni sürüm gelmediyse beklemeniz gerekecektir.

Aşağıdaki komutla repoları güncelleyip sisteminizdeki tüm paketleri yükseltebilirsiniz.

sudo apt update && sudo apt full-upgrade
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

Dragonborn

glxinfo | grep version
server glx version string: 1.4
client glx version string: 1.4
GLX version: 1.4
    Max core profile version: 4.2
    Max compat profile version: 3.0
    Max GLES1 profile version: 1.1
    Max GLES[23] profile version: 3.0
OpenGL core profile version string: 4.2 (Core Profile) Mesa 19.2.0-devel (git-974c4d6 2019-05-11 disco-oibaf-ppa)
OpenGL core profile shading language version string: 4.20
OpenGL version string: 3.0 Mesa 19.2.0-devel (git-974c4d6 2019-05-11 disco-oibaf-ppa)
OpenGL shading language version string: 1.30
OpenGL ES profile version string: OpenGL ES 3.0 Mesa 19.2.0-devel (git-974c4d6 2019-05-11 disco-oibaf-ppa)
OpenGL ES profile shading language version string: OpenGL ES GLSL ES 3.00

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Mayıs 2019 - 16:48:49

hocam özellikleri attım ben mi yanlış yere bakıyorum anlamadım

Empat

Lütfen çıktıları ve kodları kod etiketleri arasında paylaşın ve üst üste ileti (flood) atmayın.

Flood atmak yerine iletinizi düzenleyin.

Çıktıyı kod etiketleri içerisine aldım.

Kod etiketleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu konuyu inceleyebilirsiniz.

Alıntı Yaphocam özellikleri attım ben mi yanlış yere bakıyorum anlamadım
Doğru yere bakıyorsunuz. OpenGL 3.0 versiyonunu kullanıyorsunuz.

Daha ayrıntılı ve farklı bilgiler için inxi aracını aşağıdaki komutla yükleyip belirteceğim komutu girebilirsiniz.
sudo apt install inxi

Girilmesi gereken komut
inxi -G
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!