[Çözüldü] Arch Linux nasıl tamamen silinir?

Başlatan uygurkemal, 05 Mayıs 2019 - 09:47:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

uygurkemal

Merhaba, Arch Linux'te ekran kartını kurmaya çalışırken sistemi bozdum ve hiç açılmamaya başladı. Hiçbir şekilde terminale erişemedim. Haliyle tamamen silip tekrardan kurmak istiyorum. /dev/sda5 ile /dev/sda 6'ya kurmuştum, ve windows 10'un iso dosyasını flash'a yazdırıp o bölümleri sildim. Şu an grub ekranı gelmiyor ama emin olamadım. Arch Linux tamamen silinmişmiş midir? Tamamen sıfırdan kurmak istiyorum.

illedelinux

Bölümleri sileceğiniz zaman Gparted veya Disk Utility adlı yazılımları kullanın, bu yazılımlar canlı oturumda da kullanılabilir.
Ayrıca disk biçimlendirme yaparak da bölüm silinmiş olur, bunu kurulum esnasında da yapabilirsiniz. Disk biçimlendirirken, Linux için ext4 formatını tercih edin.
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

uygurkemal

Alıntı yapılan: illedelinux - 05 Mayıs 2019 - 09:57:29
Bölümleri sileceğiniz zaman Gparted veya Disk Utility adlı yazılımları kullanın, bu yazılımlar canlı oturumda da kullanılabilir.
Ayrıca disk biçimlendirme yaparak da bölüm silinmiş olur, bunu kurulum esnasında da yapabilirsiniz. Disk biçimlendirirken, Linux için ext4 formatını tercih edin.

Windows'un kurulum isosunu flasha yazdırıp oradan silip arch linux'u tekrar kurmaya başladım ama yanlış mı yaptım? Grub ekranı gelmiyordu + f diski olarak ekleyebiliyordum? Ve kullanılabiliyordu?

Edit: yanlış anlamışım tekrar okuyunca anladım. Teşekkür ederim bir dahakine bunları kullanayım daha kolay olur.

Empat

Sorununuz çözüldüyse, konu başlığınızı "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretleyin lütfen.

"[ÇÖZÜLDÜ]" işaretlemesini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız buraya tıklayarak, "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretlemeyi öğrenebileceğiniz makaleye gidebilirsiniz.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!