[Çözüldü] Xtreme Download Manager youtube sorunu?

Başlatan uygurkemal, 04 Mayıs 2019 - 22:05:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

uygurkemal

Merhaba, Xtreme Download Manager ile youtube'tan indirme yapmaya çalıştığımda şöyle bir hata mesajı alıyorum.

https://eksiup.com/p/3f2427opbwc7

Youtube harici sorunsuz indirme yapabiliyorum. Sorunu nasıl çözebilirim? Archlinux kullanıyorum.

Edit: Rastgele bir film sitesinden film indirdim onda da aynı hatayı veriyor.

speakerXXL

Çözüm konusunda yardımcı olamayacağım. Ama ben XDM yerine Uget kullanıyorum. Youtube videolarını sorunsuz indirebiliyor. Aşağıdaki komutlarla kurulum yapabilirsiniz.

sudo add-apt-repository ppa:uget-team/ppa
sudo apt update
sudo apt install uget uget-integrator

Kurulum sonrasında kullandığınız Web tarayıcısının eklenti sayfalarından, Uget eklentisini yükleyebilirsiniz. İndirmek istediğiniz videonun altındaki açıklama alanına sağ tıklarsanız, Uget ile indirme seçenekleri (Donwload media with Uget) çıkıyor.

uygurkemal

Alıntı yapılan: speakerXXL - 05 Mayıs 2019 - 00:06:18
Çözüm konusunda yardımcı olamayacağım. Ama ben XDM yerine Uget kullanıyorum. Youtube videolarını sorunsuz indirebiliyor. Aşağıdaki komutlarla kurulum yapabilirsiniz.

sudo add-apt-repository ppa:uget-team/ppa
sudo apt update
sudo apt install uget uget-integrator

Kurulum sonrasında kullandığınız Web tarayıcısının eklenti sayfalarından, Uget eklentisini yükleyebilirsiniz. İndirmek istediğiniz videonun altındaki açıklama alanına sağ tıklarsanız, Uget ile indirme seçenekleri (Donwload media with Uget) çıkıyor.

uget'i halihazırda indirdim hatta uget eklentisini firefox'a kurdum ancak sorun şu ki youtube videosuna sağ tıklayıp kodunu kopyalamam gerekiyor. Bunu da her seferinde yapmak istemiyorum doğrusu. Aynı xdm veya idm gibi yanda popup olarak çıkmasını istiyorum.

Edit: Sağ tıklayıp media indire tıklama diye bir özellikte varmış ama youtube harici sitelerde çalışmıyor.

illedelinux

Youtube'den video indirmenin daha kolay yolu, alttaki resimdeki gibi adres bağlantısına iki tane ss yazman yeterli.
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

Empat

Eğer diskiniz tamamen dolu değilse; Xdman dosyalarının bulunduğu dizinin sahiplik haklarını root:root olarak değiştirin ve alt dizinler/dosyalar dahil tüm xdman dosyalarının chmod değerini 755 yapın.

Bir Chmod Örneği:
sudo chmod -R 755 /opt/xdmanDosyalarınınBulunduğuKlasörünAdı

Bir Chown Örneği:
sudo chown -R root:root /opt/xdmanDosyalarınınBulunduğuKlasörünAdı

-R parametresi gözünüzden kaçmasın.

-R parametresi tüm alt dizin ve dosyalarına da aynı değerin verilmesini sağlar.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

uygurkemal

Alıntı yapılan: Empat - 05 Mayıs 2019 - 20:24:41
Eğer diskiniz tamamen dolu değilse; Xdman dosyalarının bulunduğu dizinin sahiplik haklarını root:root olarak değiştirin ve alt dizinler/dosyalar dahil tüm xdman dosyalarının chmod değerini 755 yapın.

Bir Chmod Örneği:
sudo chmod -R 755 /opt/xdmanDosyalarınınBulunduğuKlasörünAdı

Bir Chown Örneği:
sudo chown -R root:root /opt/xdmanDosyalarınınBulunduğuKlasörünAdı

-R parametresi gözünüzden kaçmasın.

-R parametresi tüm alt dizin ve dosyalarına da aynı değerin verilmesini sağlar.

Çok teşekkür ederim. Sorunum çözüldü.