No EFI System Partition was found(ubuntu hata)

Başlatan tcelebioglu47, 26 Nisan 2019 - 21:25:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tcelebioglu47

Arkadaşlar Ubuntuyu kurarken bu hatayı alıyorum.Birde setup windowsu görmüyor.Yani windowsun yanına kur diyemiyorum.Ubuntuyu denemek istiyorum lakin bilgisayar ayarlarınıda bozmak istemiyorum.Rica etsem en kolay dille biliyorsanız bu hatanın çözümünü söyleme şansınız var mı?Şimdiden teşekkürler https://imgyukle.com/i/koIcLo

Empat

Ön yükleyiciniz UEFI ise; Secure Boot özelliğini kapattığınızdan emin olun ve iso dosyasını Rufus yazılımıyla, Partition Scheme (Bölüm Şeması) ayarını GPT yaparak yazdırın.

Ön yükleyiciniz; UEFI değilse, yani eski tür Bios'lardan ise; iso dosyasını Rufus yazılımıyla, Partition Scheme (Bölüm Şeması) ayarını MBR yaparak yazdırın.

iso dosyasında sha256sum doğrulamasını yapmadıysanız yapın.

Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

tcelebioglu47

Kurulum sırasında disk oluştururken bir bölümü unuttuğum için böyle bir uyarı veriyormuş.Yaptım teşekkürler.

Empat

Sorununuz çözüldüyse, konu başlığınızı "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretleyin lütfen.

"[ÇÖZÜLDÜ]" işaretlemesini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız buraya tıklayarak, "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretlemeyi öğrenebileceğiniz makaleye gidebilirsiniz.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!