[Çözüldü] Terminal çıktılarını text dosyasına yazdırma

Başlatan shigej38, 03 Mayıs 2019 - 00:57:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

shigej38

Arkadaşlar bir analiz dizisi için kulladığım programları uğraşmadan tek komutla yüklemek için bir kabuk scripti yazdım bu script gerekli olan bütün işlemleri tek tek hallediyor ve bildiğiniz terminale verilen her türlü komut belli çıktılar verir bende bu kurulumlar sırasında herhangi bir hata olup olmadığını anlamak için bütün terminal çıktılarını bir text dosyasına yazdırmak istiyorum. internette bir miktar araştırma yaptım ancak herhangi bir sonuca ulaşamadım.

yaklaşık olarak 150 adet komutun çıktılarını almam gerekiyor.

Şimdiden teşekkür ederim.

Empat

Bu konuda pek bilgim yok.

Ancak, konu açarken konuyu, içeriğiyle ilgili bölüme açmaya özen gösterin lütfen.

Konu, Yazılım > Programlama > Kabuk (sh,bash,*csh,ksh,zsh) bölümüne taşınmıştır.

Forumumuzda bash ile ilgili bilgisi olan birkaç üyemiz var.

Konunuzu görünce yardımcı olacaklardır.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

illedelinux

Alttaki gibi girersen save adında bir text dosyası oluşturur ve çıktıyı dosyaya yazar, uçbirimde görünmez.
komutunuz > save.txt

Bu da hem dosyaya yazar hem uçbirimde görünür.
komutunuz | tee save.txt

Örnekler
sudo apt update > save.txt
sudo apt update > | tee save.txt

Save yerine dosyaya farklı ad verebilirsin, çıktı dosyası kullanıcı dizinindedir.
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

shigej38

Alıntı yapılan: illedelinux - 03 Mayıs 2019 - 07:46:31
Alttaki gibi girersen save adında bir text dosyası oluşturur ve çıktıyı dosyaya yazar, uçbirimde görünmez.
komutunuz > save.txt

Bu da hem dosyaya yazar hem uçbirimde görünür.
komutunuz | tee save.txt

Örnekler
sudo apt update > save.txt
sudo apt update > | tee save.txt

Save yerine dosyaya farklı ad verebilirsin, çıktı dosyası kullanıcı dizinindedir.

teşekkür ederim.

ancak bütün komutların çıktılarını tek bir text dosyasına yazdırmak istersem tee komutu önceki girdileri silip son verilen komutun çıktılarını girecektir bunun önüne nasıl geçebilirim.

illedelinux

Şu komutu verirseniz bir önceki çıktının sonuna yazar.
komutunuz | tee -a save.txt

shigej38

[mention=645792]@illedelinux[/mention]

teşekkür ederim

illedelinux

Empat

Konu, çözüldü olarak işaretlendiği için kilitliyorum.

Benzer veya aynı sorunla karşılaşan bir kullanıcı, lütfen ilgili bölüme yeni bir konu açarak sorununu anlatsın.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!