[Çözüldü] Ubuntuyu nasıl hızlandırabilirim?

Başlatan ramazanclk60, 02 Mayıs 2019 - 21:30:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ramazanclk60

ben yeni kurdum ubuntuyu acemiyim yani uygulamalar arasında geçiş ve uygulama açılış süreleri(firefox gibi) nasıll hızlandırabilirm yardım edermisiniz?
pc özelliklerim=Intel® Core™2 Duo CPU E7400 @ 2.80GHz  - (ekran kartım yok:/) Intel® G33 - 1,9 GB ram
yanı açıklayarak anlatırsanız sevinirm

Empat

Konu açarken, konuyu konu içeriğiyle ilgili bölüme açmaya özen gösteriniz lütfen.

Konu, Ubuntu Türkiye Forum > Ubuntu > Kurulum Öncesi ve Sonrası bölümüne taşınmıştır.

LXDE veya XFCE gibi daha hafif bir masaüstü ortamı kurup kullanarak ram tüketimini azaltabilirsiniz.

swappiness değerini bu makale aracılığıyla 10 yapabilirsiniz.

Uygulama açılış sürelerini hızlandırmanız için HDD yerine SSD kullanmanız gerekli.
120 GB 3D NAND özellikli 550/550MB r,w hızına sahip SSD, n11 gibi platformlarda 120 TL'den başlıyor.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

ramazanclk60

Empat

[mention=645794]@ramazanclk60[/mention]

Rica ederim. Öğrenince öğretmeyi benimseyen birisi olarak görevim bu.

Başka sorunuz veya aklınıza takılan bir şey var mı?

Başka sorunuz veya aklınıza takılan bir şey yoksa, konu başlığınızı "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretleyin lütfen.

"[ÇÖZÜLDÜ]" işaretlemesini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız buraya tıklayarak, "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretlemeyi öğrenebileceğiniz makaleye gidebilirsiniz.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!