Ubuntu Çıldırdı

Başlatan saygn, 27 Nisan 2019 - 21:07:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

saygn

Arkadaşlar merhaba.Bugün docker ı ubuntuda kullanabilmek için ubuntuyu kurmaya çalıştım ama ilk kurmaya çalıştığımda konum sorduğunda fare işlemedi sonra makineyi kapattım tekrar kurmaya çalıştım bu sefer de siyah ekranda kaldı.kaldırdıktan sonra deneme sürümünü açıp ordan düzeltmek için bi kod yazıcaktım internetten bulduğum ama bu sefer de terminali açmak için sağ tıkladığımda fare kitleniyo  bişeyler oluyo anlamadım sonra az önce de system program problem detected dedi ne yapacağımı bilemedim.virtual box ı da güncelledim.yardım edin.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Nisan 2019 - 21:17:49

şimdi de live session user diye bişey çıktı fare girdisini almıyo ubuntu.sadece klavye kısayolları çalışıyo.

Empat

Merhaba.

iso dosyasında sha256sum doğrulaması yapmayı ihmal etmeyin.

Ayrıca ön yükleyiciniz UEFI ise; Secure Boot özelliğini kapatın.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

saygn

ikinci işletim sistemi olarak kurmadım.sha256sum ne olduğunu en azından o doğrulamayı nasıl yapacağımı açıklayabilir misiniz?

Empat

[mention=645700]@saygn[/mention]

Secure Boot özelliği, Ubuntu'yu UEFI veya Legacy modunda kurmak hakkında daha fazla bilgi edinebileceğiniz makaleye gitmek için buraya tıklayın.

SHA256sum doğrulamasını Linux üzerinde ya da Live CD/DVD/USB_MEMORY bu makale aracılığıyla yapabilirsiniz.

Google Translate işinizi görecektir. Yine de yapamazsanız, içtenlikle yardımcı olmak isterim.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

saygn

Youtube da bi videoda önceki sürümü yüklerseniz düzelir diyodu ben de öyle yaptım 14.04 ü kurdum takılmadı şimdi onun üstünden güncellemeyi deneyeceğim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Nisan 2019 - 17:03:16

bahsettiğim çözüm yolu işe yaradı.umarım sizde de işe yarar.

Empat

Sorun dolaylı olsa da çözüldüğü, bir diğer deyişle sonlandığı için konuyu kilitliyorum.