TP-LINK TL-WN8200ND(UN) - Ver: 2.0 Kurulum Sorunu

Başlatan anarchysayko, 24 Nisan 2019 - 19:02:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

anarchysayko

İlk olarak biliyorum farklı bir yere açtım konuyu ama nereye açacağımı bulamadım hatta yeni konu başlığını bulmakta bile zorlandım. Neyse arkadaşlar ben ubuntu 16.04 kurdum bilgisayarıma ve TP-LINK TL-WN8200ND(UN) - Ver: 2.0 kullanıyorum ama ne yaptıysam bir türlü ubuntuya kuramadım. Başka forumlada okudum GitHub deposundan paylaşılan bir şeyi kurun vs. demişler ama dediğim gibi yeniyim. En yalın halden bana anlatabilecek birisi var mı ? Lütfen yardım edin arkadaşlar. İnterneti bağlasam gerisini hallederim gibi bir şekilde. Bir türlü bağlayamadım. Teşekkür ederim.  :-[ :-[ :-[ :-X

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Nisan 2019 - 19:55:52

Bir kişi cevap vermemiş  :'( :'( :'( :'( :'( niye ki merak saldım

Empat

Merhaba.

Lütfen acil yardım gibi ifadeler kullanmayınız ve konu başlığınızın konu içeriğiyle alakalı olmasına dikkat ediniz.

Konu başlığınız düzenlenmiş ve konunuz Donanım > Ağ Kartları bölümüne taşınmıştır.

Bu konuda belirtilen çıktıları, her komut çıktısını ayrı bir şekilde ve code etiketleri arasında atabilir misiniz?

Sorununuz hakkında bilgi sahibi olmamız için bu komutların çıktılarını ve kurarken yaşadığınız hatanın çıktısına ya da ekran görüntüsüne ihtiyacımız var.

Komutların çıktılarıyla beraber, kurarken yaptığınız işlemleri (girdiğiniz komutları) ve aldığınız çıktıları burada code etiketleri arasında paylaşır mısınız?
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

anarchysayko

[mention=645658]@Empat[/mention]

hocam  rt8192cu_dkms.zip indirdim. bu benim wirelesin sürücüsüymüş. Linuxtaski sürücüsü ama tam desteklemiyor bundan dolayı manuel kurulması gerekiyormuş. Yabancı forumlarda okudum. Githubdan indirdim sonra ubuntuya gelip klasörü çıkarttım o dizin üstünde terminali açtım  sudo make install_dkms yazıp enterlıyorum yükleniyor en son error 123 hatası veriyor. Başka driveri mı yüklemem lazım yoksa yanlış mı yükledim bir kaç kere daha denedim hep aynı hata ubuntu işletimini hiç internete bğalamadım ve ubuntu için ayırdığım 100 gb d diskine kurdum.

Empat

Eğer indirdiğiniz içerik source code (kaynak kodu) ise aşağıdaki komutlarla derleyip kurabilirsiniz. Değil ise, komut işe yaramaz.

Yarın bilgisayara geçince araştıracağım sorununuzu.

Şimdilik, aşağıdaki komutları deneyin.

./configure
make
make install

Permission denied ya da Erişim Reddedildi gibi bir hatayla karşılaşırsanız komutların başlarına sudo komutunu eklemeyi deneyin.

Örnek: sudo ./configure
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

anarchysayko

hocam make install yazınca kurdu ama böyle oldu. yine wireless çalışmadı ya da ben kurulduğunu sandım. hata falan vermeyince kuruldu sandım. yine yok lanet olası wireless ne ışığı yanıyor ne de başka bir şey. kabloda yok ki güncelleştirme yapayım  >:( >:(

[eklenti yönetici tarafından silindi]

Empat

Bu konuda belirtilen çıktıları, her komut çıktısını ayrı bir şekilde ve code etiketleri arasında atabilir misiniz?

Sorununuz hakkında bilgi sahibi olmamız için bu komutların çıktılarına ihtiyacımız var.

Empat

Sorununuz çözüldüyse, konu başlığınızı "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretleyin lütfen.

"[ÇÖZÜLDÜ]" işaretlemesini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız buraya tıklayarak, "[ÇÖZÜLDÜ]" olarak işaretlemeyi öğrenebileceğiniz makaleye gidebilirsiniz.