Uçbirim Terminal açılıyor fakat komut satırı bomboş

Başlatan hallow, 23 Nisan 2019 - 11:33:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hallow

Merhaba, sitenizden Ubuntu 16.04.6 LTS Xenial Xerus indirdim, kurdum, üzerine sırayla güncellemeleri yaptım. Ardından çalışmam için yüklemem gereken ros paketlerini yükledim, güncelledim. Turtlebot robotumun ağ ayarlarını yaptıktan sonra uçbirimi kaydetip kapattım. Çok az bir zaman sonra yeniden açtığımda ise uçbirim ekranım bomboş... Yani root kullanıcı adım görünmüyor. Dolayısıyla ne komut yazarsam yazayım çalışmıyor...

Son yaptığım komut aşağıdaki adreste yer alan 5.Network Configuration'daki "$ ifconfig" komutuydu. Satırın en altına gelip "export ROS_MASTER_URI=.kendi ip adresim"
"export ros_hostname=......." yazıp
source ~/.bashrc
bundan sonra uçbirim satırlarında "~/catkin_ws" varken kapattım.
Yeniden ctrl+alt+T yaptığımda ise ekranım bomboştu...

Uçbirimimi yeniden nasıl aktif hale getirebilirim?
Saygılarımla

if

Bölüm altındaki uyarı:
"Ubuntu Türkiye, site ve forumla ilgili öneri, istek ve şikayetlerinizi yazabileceğiniz forum alanı. Lütfen bu bölümde sisteminizle alakalı sorular sormayınız."

Empat

Merhaba.

Ctrl+Alt+F2 tuş kombinasyonuyla terminale ulaşıp aşağıdaki iki dosyanın içeriğini bizimle paylaşmalısınız.
/root/.bashrc
/home/kullanıcıAdınız/.bashrc
kullanıcıAdınız yerine, sistemdeki kullanıcınızın terminaldeki adını yazmalısınız.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!